Mozilla przyspiesza Firefoxa na iOS-a

Przeglądarka mobilna Firefox na urządzenia z systemem iOS działa teraz znacznie szybciej i po poprawia wygodę użytkowania.

Firefox na iOS-a

Pod koniec zeszłego roku Mozilla udostępniła pierwszą wersję przeglądarki mobilnej Firefoks na iOS-a – odnotowano wówczas bardzo pozytywny odzew i miliony pobrań. Użytkownicy Firefoksa byli zadowoleni, że mogą używać ulubionej przeglądarki na swoich iPhone’ach i iPadach. Dzisiaj firma ogłosiła, że wprowadziła kolejne ulepszenia w swojej aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

Szybszy Firefox na iPhone’a

Stażysta działu Firefox na iOS, Tyler Lacroix, dołożył w tym miesiącu wszelkich starań, aby Firefox działał jeszcze szybciej. W jego testach najnowszej wersji Firefoksa zauważono aż 40% obniżenie zużycia CPU i do 30% mniejsze zużycie pamięci RAM. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybciej przeglądać strony, jednocześnie oszczędzając baterię. Oczywiście urządzenia i ludzie są różni, więc wyniki mogą być inne, alejuż dzisija możecie to sprawdzić sami.

Łatwiejszy wybór wyszukiwarki

Dodano zestaw najpopularniejszych wyszukiwarek, ale użytkownicy mogą również przeszukać inne strony bezpośrednio z paska adresu. Możesz dodać ulubione i najczęściej odwiedzane strony. Jeśli chcesz znać odpowiedź na każde pytanie, możesz ustawić łatwy dostęp do Wikipedii. Przejdź do strony z paskiem wyszukiwania, kliknij na lupę i dodaj nową wyszukiwarkę.

Firefox iOS - dodawanie wyszukiwarki Firefox iOS - przycisk Menu

Nowe menu ułatwiające przeglądanie

Nawigacja w przeglądarkach na iOS-a jest dużym problemem dla tych, którzy oczekują takiego samego doświadczenia jak przy korzystaniu z komputera lub laptopa. Firefox na iOS-a został wyposażony w nowe menu na pasku narzędzi, które pozwala na łatwiejszą nawigację i szybki dostęp do często używanych funkcji – od dodania zakładki do znalezienia tekstu na stronie.

Odzyskiwanie zamkniętych kart i szybkie przechodzenie między tymi otwartymi

Karty w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych są trudne w użytkowaniu. Ciężko je zobaczyć, zarządzać nimi, a przez przypadkowe kliknięcie można je całkowicie utracić. W nowej wersji przeglądarki od Mozilli możesz łatwo odzyskać zamknięte karty i przechodzić między tymi otwartymi.

Firefox iOS - cofanie zamykanych kart

Powrót do strony startowej jednym kliknięciem

Prawie każdy ma stronę, którą otwiera jako pierwszą i często do niej wraca. Od teraz użytkownicy mogą dopasować Firefoxa na iPhone’ie lub iPadzie do swoich potrzeb i dodać ulubioną stronę jako stronę startową. Otworzy się ona natychmiast po stuknięciu przycisku strony startowej. Dostęp do ulubionych treści jest teraz jeszcze szybszy i łatwiejszy.

Firefox iOS - przycisk Strona domowa

Pobierz przeglądarkę Firefox na smartfony z systemem iOS lub Android, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa Mozilli – Mozilla poprawia wygodę użytkowania Firefoksa na iOS