Firefox dostępny na iOS-a

Oficjalna wersja przeglądarki Firefox jest już dostępna na urządzenia z iOS-em i Androidem.

Firefox na iOS-a

Po pozornym starcie we wrześniu, zespół Mozilli udostępnił wreszcie finalną wersję swojej mobilnej przeglądarki internetowej Firefox na urządzenia z systemem iOS. Popularna przeglądarka jest już dostępna na całym świecie, jako uniwersalna aplikacja na iPada i iPhone’a.

Aplikacja Firefox w wersji 1.1 zajmuje jedynie 39,6 MB i jest oczywiście dostępna bezpłatnie w App Storze.

Jeśli jesteś wielkim fanem Firefoxa w wersji desktopowej to zapewne jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ za pomocą funkcji Firefox Sync możesz zsynchronizować zakładki na smartfona i tablet.

Firefox nie wprowadza niczego nadzwyczajnego i posiada te same funkcje, które dostępne są na innych internetowych przeglądarkach mobilnych. Dostępne są sugestie wyszukiwania, obsługa gestów i wiele innych. Jest także funkcja czytnika, która znana jest użytkownikom przeglądarki Safari. Dzięki niej można usunąć zbędne treści na stronie internetowej i wyświetlić sam tekst i obrazy w artykule.

Firefox na iOS-a (screen aplikacji)Firefox na iOS-a (screen aplikacji)

Przeglądarka posiadają także pewne zauważalne braki, na przykład użytkownicy popularnego narzędzia do zarządzania hasłami 1Password będą rozczarowani brakiem wparcia ze strony przeglądarki Firefox.

To dobry początek,szkoda tylko, że dopiero tak późno. Konkurencja ma już wiele doświadczeń i myślę, że jest o kilka kroków do przodu.

Firefox na iOS-a i Androida pobierzesz ze sklepu z aplikacjami klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play