Snapchat na Windows Phone’a w drodze…

Pomoc Lumii na Twitterze oficjalnie potwierdza, że trwają prace nad długo wyczekiwaną wersją aplikacji mobilnej Snapchat dla Windows Phone’a.

Snapchat na Windows Phone'a

Wygląda na to, że na platformę Windows Phone może w końcu pojawić się oficjalna aplikacja mobilna Snapchat. Z oficjalnego, hiszpańskiego konta pomocy Lumia Soporte na Twitterze, pracownicy ujawnili, że firma Microsoft pracuje ze swoimi „przyjaciółmi” nad wydaniem aplikacji Snapchat przeznaczonej na smartfony z systemem Windows.

Screen z Twittera na temat informacji wydania Snapchata na Windows Phone'a
Screen z Twittera na temat informacji wydania Snapchata na Windows Phone’a

Jeżeli chodzi o datę, kiedy pojawi się Snapchat na Windowsy, niestety nie podano dokładnych ram czasowych – krótki tweet informuje tylko o tym, że nastąpi to „wkrótce”. Warto wspomnieć, że informacja pochodzi prawdopodobnie od pracownika pomocy technicznej, więc nie ma gwarancji, że informacja jest w 100 procentach pewna.

Dotychczas aplikacja Snapchat dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android. W sklepie z appkami na Windows Phone’a pojawiały się klony Snapchata dostarczane przez firmy trzecie, ale firma szybko blokowała do nich dostęp. Być może już niebawem posiadacze Lumii i innych smartfonów z Windowsem będą mogli w pełni korzystać z oficjalnego klienta Snapchata?

Lepiej późno, niż wcale…

źródło: @LumiaSoporte