Samsung patentuje okrągły przycisk Home

Czy kolejne modele smartfonów Samsunga będą miały okrągły przycisk Home ze skanerem linii papilarnych, podobny do tego z iPhone’a?

Przycisk Home ze skanerem linii papilarnych - patent Samsunga

Wydaje się, że Samsung nie zaprzestał kopiowania rozwiązań, które posiada Apple. W nowym zgłoszeniu patentowym z tego tygodnia, południowokoreańska firma przedstawiła szkice przycisku Home z wbudowanym skanerem linii papilarnych i innymi czujnikami. Rozwiązanie to, nazwane przez Apple’a Touch ID stosowane jest od modelu iPhone’a 5s z 2012 roku aż po obecne modele iPhone’a 6s.

Smartfony Samsunga działające pod systemem Android posiadają obecnie podłużny prostokątny przycisk Home, teraz wygląda na to, że firma stara się po raz kolejny upodobnić swoje urządzenia do iPhone’a.

Samsung sugeruje, że nowy przycisk może posiadać wiele czujników do „odbierania sygnałów z zewnątrz”. Przycisk, oprócz funkcji wzbudzania urządzenia, może służyć jako skaner linii papilarnych, czujnik zbliżeniowy, czujnik podczerwieni, a nawet może być modułem kamery. Jednakże, w innym patencie Samsung przedstawia skaner linii papilarnych na tylnej obudowie urządzenia.

Skaner linii papilarnych na tylnej obudowie - patent Samsunga

Podobnie jak Apple, Samsung posiada wiele patentów, które w rzeczywistości nigdy nie są zastosowane w rzeczywistych produktach, więc ciężko stwierdzić, czy ten patent zostanie zastosowany w którymś z modeli smartfona. W ostatnich latach skanery linii papilarnych znacznie się poprawiły, co sprawia, że ich przeprojektowanie wydaje się obecnie niepotrzebne.

źródło: Patently Mobile – A Samsung Patent Comes to Light Illustrating a New Multi-Camera Iris Recognition System