Gboard – klawiatura Google na iPhone’a

Google udostępniło w sklepie App Store nową klawiaturę na urządzenia mobilne z systemem iOS – Gboard z wbudowaną funkcją wyszukiwania.

Gboard - klawiatura Google na iPhone'a

Google właśnie wydało nową klawiaturę Gboard na iPhone’a i iPada, którą można pobrać ze sklepu App Store. Ta zewnętrzna klawiatura posiada standardowe funkcje gestów oraz zupełny kiler, czyli funkcję wyszukiwania w wyszukiwarce Google, z poziomu klawiatury. Wystarczy wybrać ikonę wyszukiwarki, a następnie można łatwo skopiować i wkleić wybrany tekst do pola wyszukiwania Google.

Twórcy aplikacji, bo klawiaturę instaluje się jak aplikację mobilną przewidzieli również możliwość wyszukiwania kontaktów, co może być bardzo przydatne.

Niestety na razie klawiaturze Gboard brakuje wsparcia dla innych języków – można używać ją wyłącznie w języku angielskim. Z tego też powodu klawiatura zapewne nie jest dostępna jeszcze w polskim sklepie App Store.

Klawiatura posiada oczywiście wszystkie niezbędne opcje jak autokorektę, sugestie, obsługę GIF-ów czy emotikony. W sumie, Gboard pozwoli zaoszczędzić kilka ruchów i kliknięć podczas pisania na iPhone’ie i na pewno ma duży potencjał. Mam nadzieję, że Google bardzo szybko udostępni wsparcie dla innych języków, w tym dla polskiego.

Gboard - Search - klawiatura Google'a na iPhone'a

Klawiatura jest już dostępna do pobrania w amerykańskim App Storze za darmo.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Google Official Blog – Meet Gboard: Search, GIFs, emojis & more. Right from your keyboard