Apple Watch 2 ma być o 40 proc. cieńszy

Mówi się, że smartwatch Apple Watch 2 ma być 40% cieńszy, i ma pojawić się już na tegorocznym WWDC 2016 w czerwcu.

Apple Watch 2

Pierwsza generacja zegarka Apple Watch zadebiutowała w 2014 roku, ale do sprzedaży trafiła dopiero w 2015 r., nie ulega zatem wątpliwości, że w tym roku Apple zaprezentuje kolejną iterację Apple Watch 2. Według najnowszych doniesień nowy smartwatch ma być prawie o połowę cieńszy od swojego poprzednika.

Brian White z Drexel Hamilton odwiedza obecnie kilka chińskich firm technologicznych. Podczas swojej podróży przyjrzał się i przeanalizował kilka aspektów dotyczących najnowszych produktów firmy Apple, w tym iPhone 7 i 7 Plus oraz Apple Watch 2.

Po pierwsze, nowy Apple Watch będzie prawdopodobnie aż o 40 proc. cieńszy w porównaniu do oryginalnego zegarka, ponadto White uważa, że Apple przygotowuje sie do prezentacji nowego Apple Watch 2 podczas czerwcowej konferencji dla programistów WWDC 2016.

Jeśli chodzi o inne pogłoski dotyczące następnej iteracji Apple Watcha, to najbardziej osobiste urządzenie mobilne, jakim będzie Apple Watch 2 będzie miało takie same wymiary wyświetlacza jak obecna generacja. Dodatkowym elementem miałaby być wbudowana kamera FaceTime i nowa, dużo bardziej wytrzymała bateria.

Jak będzie wyglądał i działał nowy Apple Watch?, dowiemy się zapewne jeszcze w tym roku. Daj znać, czy kupiłbyś cieńszego Apple Watcha 2 z wbudowaną kamerą i lepszą baterią?

źródło: MacRumors – Up to 40% Thinner Apple Watch 2 Predicted to Debut at WWDC in June