Firefox na iPhone’a z obsługą 3D Touch

Przeglądarka Firefox na urządzenia mobilne z systemem iOS posiada teraz wsparcie dla 3D Touch na iPhone’ach 6s i 6s Plus.

Firefox na iOS-a z obsługą 3D Touch

Mozilla całkiem niedawno udostępniła pierwszą wersję przeglądarki Firefox na iOS-a. W ostatni czwartek firma wydała wersję 2.0 Firefoksa na iPhone’y z nowymi funkcjami. Kolejne wydanie przeglądarki mobilnej zawiera usprawnienia, dzięki którym przeglądanie jest prostsze i przyjemniejsze.

Obsługa 3D Touch w Firefoxie 2.0

Firefox na iOS-a dla iPhone’a 6s i 6s Plus oferuje teraz opcję 3D Touch, dzięki której użytkownicy mają jeszcze szybszy dostęp do często używanych funkcji. Wystarczy nacisnąć ikonę aplikacji Firefox by otworzyć menu Szybki dostęp, które zawiera skróty do opcji Otwórz ostatnią zakładkę, Nowa prywatna karta oraz Nowa karta.

Firefox na iOS-a dla iPhone’a 6s i 6s Plus wspiera 3D Touch
Firefox na iOS-a dla iPhone’a 6s i 6s Plus wspiera 3D Touch

Firefox na iOS-a obsługuje również funkcję Peek and Pop, która pozwala zobaczyć podgląd karty i szybciej wykonać takie operacje jak Dodaj do czytelni, Kopiuj adres URL lub Zamknij kartę. Użytkownicy nie muszą już klikać na stronę, czekać aż się załaduje i potem klikać jeszcze raz, aby korzystać z często używanych funkcji. Zamiast tego można zobaczyć podgląd treści strony przytrzymując kartę w menu kart, a nastepnie przeciągając ją w górę uzyskując dostęp do skrótów.

Jest to szczególnie przydatne podczas korzystania z wielu kart i pomaga szybciej je sortować.

Peek and Pop w Firefoksie na iPhone’a

Firefox dla iOS-a obsługuje funkcję Peek and Pop
Firefox dla iOS-a obsługuje funkcję Peek and Pop

W celu przyspieszenia wyszukiwania w otwartych kartach, Firefox dla iOS pozwala wprowadzić zapytanie bezpośrednio w pasku wyszukiwania Spotlight na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch. Można również szukać tekstu na stronie internetowej za pomocą funkcji Znajdź na stronie poprzez przytrzymanie fragmentu tekstu lub z menu Udostępnij. Łatwiejsze jest również zarządzanie zapamiętanymi danymi do logowania. Można wyszukiwać, filtrować, przeglądać i edytować zapamiętane dane w Ustawieniach bez względu na to czy są przechowywane lokalnie czy zsynchronizowane za pomocą Firefox Accounts.

Lista zmian w przeglądarce Firefox 2.0 na iOS-a

Po uruchomieniu najnowszej wersji Firefoksa na iOS-a pojawia się lista wszystkich zmian:

  • możliwość otwarcia zakładek z ekranu głównego iPhone’a za pomocą funkcji 3D Touch
  • podgląd stron internetowych na liście zakładek, za pomocą opcji Peek and Pop
  • możliwość otwarcia mobilnych stron internetowych w przeglądarce Firefox z poziomu wyszukiwarki Spotlight na iOS-ie
  • wyszukiwanie słów i zwrotów na mobilnych stronach internetowych za pomocą funkcji Znajdź na stronie
  • zachowywanie i zarządzanie hasłami logowania za pomocą Menadżera haseł

Nową wersję przeglądarki mobilnej Firefox 2.0 na iOS-a możesz pobrać ze sklepu App Store, klikając na poniższy przycisk.

Pobierz Firefox 2.0 w App Store

źródło: Cntrum Prasowe Mozilli – Firefox na iOS szybszy dzięki 3D Touch i innym usprawnieniom