Grindr kupiony przez chińską firmę z branży gier

Do czego potrzebna jest popularna aplikacja randkowa dla gejów Grindr chińskiej firmie z branży gier Beijing Kunlun?

Grindr (logo) - został kupiony przez chińską firmę z branży gier

Nikt nie wie po co chińskiej firmie z branży gier popularna aplikacja randkowa dla gejów. Grindr ogłosił w oficjalnym komunikacie giełdowym w Shenzhen, że został kupiony przez chińską firmę z branży gier Beijing Kunlun Tech Company. Beijing Kunlun będzie właścicielem pakietu kontrolnego Grindra, który został wyceniony na 155 mln dolarów – pomimo, że sam serwis powstał zaledwie sześć lat temu. Pozostała część firmy będzie własnością założyciela Joela Simkhai i pracowników Grindra.

W komunikacie prasowym, Simkhai oświadczył, że ​​inwestycja pozwoli firmie znacznie rozszerzyć swoje usługi dla użytkowników i przyspieszyć rozwój. W związku z tym, że Bejijing Kunlun jest firmą związaną z grami, istnieją spekulacje, że aplikacja społecznościowo-randkowa będzie zawierała elementy gier i innych aplikacji związanych ze stylem życia.

Joel Simkhai - założyciel Grindra
Joel Simkhai – założyciel Grindra

Biorąc pod uwagę, że Grindr ogłosił w tym tygodniu, że będzie współpracować z projektantem J.W. Andersonem i w aplikacji będzie strumieniowany jego najbliższy pokaz, wydaje się możliwe, że jest to początek bardziej nieoczekiwanych ruchów we wszystkich aplikacjach mobilnych dla gejów i środowisk LGBT.

Aplikacja mobilna Grindr nie jest popularna w samych Chinach, gdzie nie można korzystać z serwisów społecznościowych takich jak Facebook, a osoby homoseksualne są wyjątkowo dyskryminowane. Według danych Pew Research Center z 2013 roku, tylko 21 proc. Chińczyków uważa, że społeczeństwo powinno akceptować homoseksualizm (w porównaniu do 76 proc. w Wielkiej Brytanii).

Zobacz także: Apple o prawach LGBT w filmie „Pride”

Tymczasem użytkownicy aplikacji Grindr widzą zarówno zabawną stronę tego mariażu, a także określają ten ruch jako „dziwny i trochę przerażający”. Ostatecznie, tylko czas pokaże, co to oznacza nowe przejęcie przez dużą azjatycką firmę.

Aplikacja randkowa służąca do czatów dla gejów dostępna jest na urządzenia z systemem iOS oraz Android w wersji darmowej oraz płatnej Premium.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: Dazed Digital – Grindr has been bought by a Beijing gaming company