Problem z procentem baterii na iPhone’ie 6s (Plus)

Apple rozpoznaje problem związany wyświetlaniem procentu baterii na pasku stanu iPhone’a 6s i 6s Plus.

Problem z wyświetlaniem procentu baterii w iPhone 6s i 6s Plus

Firma Apple opublikowała nowy dokument wsparcia adresowany do niektórych użytkowników iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus, którzy doświadczają problemu z aktualizowaniem się procentu zużycia baterii na pasku stanu smartfona.

Spółka zwraca uwagę, że bada sprawę i pracuje nad jej rozwiązaniem, choć wydaje się, że problem może być związany z ustawieniami strefy czasowej lub zegara. Do czasu rozwiązania problemu zaleca się ponowne uruchomienie urządzenia i upewnienie, że w menu Ustawienia → Ogólne → Data i czas włączona jest opcja Ustaw automatycznie.

Automatyczne ustawianie daty i czasu iOS 9.2
Automatyczne ustawianie daty i czasu w systemie iOS 9.2

Problem z nieaktualizowaniem się procentu baterii zauważany jest w przypadku ręcznej zmiany czasu na iPhone’ie 6s lub 6s Plus albo podczas zmiany strefy czasowej w podróży.

Dość długi wątek na forach dyskusyjnych Apple’a ujawnia liczbę użytkowników, którzy mają ten problem. Historia wątku sięga prawie daty wprowadzenia do sprzedaży nowych modeli iPhone’a (czyli do września 2015 roku). U wielu użytkowników problem wystąpił podczas ręcznego ustawienia zegara, aby ominąć przeszkody związane z czasem w niektórych grach mobilnych. Stąd wniosek, że problem ze wskaźnikiem użycia baterii może mieć związek z ustawieniami godziny.

źródło: MacRumors – Apple Studying Issue With iPhone 6s & 6s Plus Not Updating Battery Percentage