50 proc. użytkowników zniszczyło ekran smartfona

Aż połowa właścicieli smartfonów na świecie choć raz potłukła ekran swojego smartfona – infografika.

Firma Motorola opublikowała ciekawą infografikę ze statystykami na temat zniszczonych wyświetlaczy smartfonów. Upadek smartfona to nieprzyjemne doświadczenie ponieważ połowa jego powierzchni jest bardzo podatna na stłuczenie. Chodzi oczywiście o wyświetlacz, na którym wielu użytkowników ma tzw. pajączki.

Prawie kazdemu upadł lub wypadł z rą smartfon. Niektórym użytkownikom upadł niefortunnie powodując trwałe, nieestetyczne uszkodzenie smartfona. Co ciekawe aż 23% pechowych właścicieli uszkodzonych ekranów smartfonów korzysta dalej z pajączkiem na szkle nie obawiając się, że skaleczy sobie palce.

Najwięcej upadków smartfonów ma miejsce w Indiach (65%) później w Meksyku (64%) i Chinach (63%). Aż 42% właścicieli z pękniętym wyświetlaczem na świecie nie naprawia go ze względu na zbyt wysokie koszty wymany wyświetlacza.


Co 2 sekundy roztrzaskuje się jakiś wyświetlacz smartfona.

Kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia ekranu?

  • w 50% przypadków smartfon wypada użytkownikom z rąk
  • w 32% przypadków smartfon wypada im z kieszeni
  • w 27% przypadków telefon upadał w momencie wstawania

Po raz kolejny statystyki pokazują, że selfie jest niebezpieczne nie tylko dla osoby, która robi sobie „sweet focię”, ale także dla urządzenia – 7% pęknięć ekranu wydarza się podczas robienia słynnego autoportretu do social mediów.

Poniżej wszystkie światowe statystyki związane ze zniszczeniami ekranu smartfona na jednej infografice.

Statystyki zniszczonych smartfonów (infografika)

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj