50 proc. użytkowników zniszczyło ekran smartfona

Aż połowa właścicieli smartfonów na świecie choć raz potłukła ekran swojego smartfona – infografika.

Firma Motorola opublikowała ciekawą infografikę ze statystykami na temat zniszczonych wyświetlaczy smartfonów. Upadek smartfona to nieprzyjemne doświadczenie ponieważ połowa jego powierzchni jest bardzo podatna na stłuczenie. Chodzi oczywiście o wyświetlacz, na którym wielu użytkowników ma tzw. pajączki.

Prawie kazdemu upadł lub wypadł z rą smartfon. Niektórym użytkownikom upadł niefortunnie powodując trwałe, nieestetyczne uszkodzenie smartfona. Co ciekawe aż 23% pechowych właścicieli uszkodzonych ekranów smartfonów korzysta dalej z pajączkiem na szkle nie obawiając się, że skaleczy sobie palce.

Najwięcej upadków smartfonów ma miejsce w Indiach (65%) później w Meksyku (64%) i Chinach (63%). Aż 42% właścicieli z pękniętym wyświetlaczem na świecie nie naprawia go ze względu na zbyt wysokie koszty wymany wyświetlacza.

Co 2 sekundy roztrzaskuje się jakiś wyświetlacz smartfona.

Kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia ekranu?

  • w 50% przypadków smartfon wypada użytkownikom z rąk
  • w 32% przypadków smartfon wypada im z kieszeni
  • w 27% przypadków telefon upadał w momencie wstawania

Po raz kolejny statystyki pokazują, że selfie jest niebezpieczne nie tylko dla osoby, która robi sobie „sweet focię”, ale także dla urządzenia – 7% pęknięć ekranu wydarza się podczas robienia słynnego autoportretu do social mediów.

Poniżej wszystkie światowe statystyki związane ze zniszczeniami ekranu smartfona na jednej infografice.

Statystyki zniszczonych smartfonów (infografika)