Rosyjski rząd uczy jak robić bezpieczne selfie

Po licznych wypadkach związanych z robieniem selfie w Rosji, tamtejszy rząd opublikował przewodnik do robienia „bezpiecznych selfies”.

Znaki zakazu robienia selfie

W związku z licznymi wypadkami śmiertelnymi spowodowanymi przez robienie selfie, rosyjski rząd rozpoczął kampanię społeczną przestrzegającą młodych Rosjan przed robieniem sobie niebezpiecznych selfie.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało dzisiaj ilustrowany przewodnik w formie ulotki o zagrożeniach związanych z robieniem sobie zdjęć w niebezpiecznych sytuacjach. W broszurze umieszczono piktogramy ilustrujące sytuacje w których robienie selfie może źle się skończyć.

Na rysunkach w formie znaków zakazu umieszczono na przykład człowieka robiące zdjęcie na motorówce, przed nadjeżdżającym pociągiem czy na słupach elektrycznych.

Ulotka rosyjskiego  MSW - Bezpieczne Selfie (strona 1)

Obrazki opatrzone są podpisami:

  • Selfie przed nadjeżdżającym pociągiem to zły pomysł, jeśli cenisz swoje życie
  • Selfie ze zwierzętami nie zawsze jest przyjemne

Mottem kampanii Bezpieczne Selfie jest:

Nawet milion lajków w social mediach nie jest warte Twojego życia i zdrowia!

Ulotka rosyjskiego  MSW - Bezpieczne Selfie (strona 2)

MSW informuje, że rozpoczęło kampanię w odpowiedzi na serię zgonów i innych niebezpiecznych zdarzeń w kraju spowodowanych przez selfie. Według rosyjskich statystyk, tylko w 2015 roku co najmniej 10 osób zginęło, a 100 zostało rannych podczas robienia selfie.

Niech ta kampania będzie ostrzeżeniem dla wszystkich i czasem warto darować sobie sweet focię.

źródło: Business Insider via MSW Federacji Rosyjskiej – Safety Selfie, Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawiło drukowane ulotki do kampanii „Bezpieczne selfie” В МВД России состоялась презентация памятки «Безопасное селфи»