Nowy smartfon OnePlus 2 będzie miał 4 GB RAM-u

Firma OnePlus stopniowo udostępnia szczegóły na temat specyfikacji swojego najnowszego smartfona OnePlus 2. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że będzie miał 4 GB pamięci RAM LPDDR4.

OnePlus 2 będzie miał 4 GB pamięci LPDDR4 RAM

Premiera nowego smartfona OnePlus 2 odbędzie się już za kilka tygodni – 27 lipca 2015 roku. Dzisiaj firma zdradziła ostatni sekret na temat parametrów nowego smartfona.

Chodzi o pamięć wewnętrzną flagowego OnePlus 2. Będzie to najnowsza i najlepsza na rynku pamięć LPDDR4 RAM.  Pamięc RAM odpowiada za działanie aplikacji uruchomionych na urządzeniu, między innymi podczas uaktualniania danych w tle, czy tych aktualnie działających. Odpowiada także za szybkie działanie systemu operacyjnego.

Dzięki 4 GB najnowszej pamięci wewnętrznej LPDDR4 powinniśmy zauważyć znacznie szybsze ładowanie się aplikacji, płynniejszą pracę gier i większą oszczędność energii.

Dlaczego wybrano pamięć LPDDR4 dla OnePlus 2?

Jedną z najważniejszych zalet dobrej pamięci wewnętrznej ma być mniejsze zużycie energii, przez co smartfon będzie dłużej działał na jednym ładowaniu baterii. Oznacza to, że będziemy w stanie korzystać z ulubionych i bardziej wymagających aplikacji, bez szybkiego rozładowania akumulatora. Według producenta LPDDR4 zapewnia dwa razy większą wydajność niż LPDDR3 przy tym samym zużyciu baterii.

Pamięć RAM w OnePlus 2 potrzebuje niższego napięcia niż w poprzednim modelu. Napięcie maleje z 1,2 V do 1,1 V, przy prędkości 32 GB/s – to również podwojona prędkość w porównaniu z pamięcią w OnePlus One.

Podsumowując, zastosowanie pamięci LPDDR4 w OnePlus 2 pozwoli na jeszcze lepsze doświadczenie użytkownika podczas korzystania z energożernych funkcji, takich jak wideo w zwolnionym tempie, rozpoznawanie twarzy i niskiej latencji gier.  Dzięki temu rozwiązaniu praca nowego smartfona ma być bardziej płynna bez wpływu na zużycie baterii.

Warto również wspomnieć, że w przeciwieństwie do 32-bitowych procesorów, które mogą wykorzystywać do 3 GB RAM-u, w OnePlus 2 znajdzie się 64-bitowy procesor Snapdragon 810, który będzie wstanie wykorzystać potencjał całych 4 GB RAM-u.

Specyfikacja na dotychczasowych teaserach:

Specyfikacja OnePlus 2 wg teaserów

Według doniesień najnowszy flagowiec będzie kosztował mniej niż 450 dolarów.

Więcej szczegółów, a przede wszystkim nowy dizajn smartfona od OnePlus poznamy już 27 lipca! Na pewno o tym napiszemy.

Zobacz także: OnePlus 2 z portem USB typu C

źródło: OnePlus – OnePlus 2 RAM: LPDDR4