Camp Google – rusza online’owy obóz naukowy dla dzieci

Camp Google to internetowy obóz naukowy dla dzieci, który potrwa przez miesiąc, począwszy od poniedziałku 13 lipca 2015 r.

Camp Google - logo i zajawka z adresem URL strony

Internet zmienił sposób dostępu do wiedzy i rozrywki, a Google od początku swojego istnienia odgrywa bardzo dużą rolę w tym, aby uporządkować światowe zasoby informacji, czyniąc je łatwo i ogólnodostępne.

Nowy projekt Camp Google (z ang. Obóz Google) skierowany jest do najmłodszych. Firma będzie szkolić dzieci w wieku 7-10 lat z korzystania z usług internetowych. Projekt będzie opierał się na otwartych lekcjach internetowych, podczas których najmłodsi będą mogli uczyć się poprzez zabawę – w końcu są wakacje!

Google opublikowało wideo pt. „Camp Google – Let’s Find Out”, na którym pokazuje dzieci wykorzystujące na świeżym powietrzu technologię do poznawania otaczającego ich świata. Dzięki Google Earth mogą odkrywać oceany, przez Google Search zadawać pytania, a na YouTube’ie oglądać filmy popularnonaukowe. Na zakończenie filmu jesteśmy odsyłani na stronę g.co/campgoogle, na której możemy dowiedzieć się więcej.

Camp Google - online'owy Obóz Google'a dla dzieci

Obóz Google’a to darmowy obóz letni dla dzieci, które przez zabawę w interaktywnych zajęciach o nauce i przyrodzie, poznają świat. Zaprojektowane przez ekspertów moduły, mają zachęcić dzieci do zadawania pytań. Obóz rozpocznie się w poniedziałek 13 lipca 2015 r.

Strona internetowa Camp Google niewiele zdradza na temat samych zajęć. Możemy przypuszczać, że cały obóz online będzie podzielony na 4 tygodnie tematyczne:

  • Ocean Week, podczas którego serwowana będzie wiedza na temat przyrody oceanów
  • Space Week, poświęcony kosmosowi i naukom ścisłym (fizyka, matematyka)
  • Nature Week, czyli tydzień z przyrodą (nauki przyrodnicze)
  • Music Week to tydzień z muzyką.

Tygodnie tematyczne Obozu Google'a - Camp Google Weeks

Podczas każdego z tygodni dzieci będą mogły zdobyć specjalne, prawdopodobnie, cyfrowe odznaki Obozu Google’a.

Odznaki Google Camp

Jak czytamy na stronie Camp Google, treści merytoryczne programu zostały przygotowane we współpracy inżynierów Google’a z organizacjami dydaktycznymi, takimi jak Khan Academy i specjalistami z National Geographic Kids, NASA i parków narodowych.

Damy Wam znać, gdy tylko będzie więcej informacji, a Wy nie zapomnijcie przypomnieć dzieciom o obozie Camp Google!

Tymczasem zachęcam do obejrzenia filmu promocyjnego online’owego Obozu Google’a dla dzieci:

źródło: Camp Google – oficjalna strona internetowa Obozu Google dla dzieci, 9TO5Google – Camp Google is a month long online science camp for kids, launching on July 13