iPhone 6s może być nieco grubszy niż jego poprzednik

W sieci pojawiły się dzisiaj rzekome schematy iPhone’a 6s, które prezentują podstawowe wymiary i kształt nowego iPhone’a.

iPhone 6s - schemat
Prawdopodobnie za 2 miesiące Apple zaprezentuje nowego iPhone’a 6s i 6s Plus. Standardowo o tej porze roku pojawiają się pierwsze przecieki i doniesienia na temat urządzenia. Czy należy je brać na serio? Tego nigdy do końca nie jesteśmy pewni.

Niemniej w modelach oznaczonych symbolem „s” Apple zwykle koncentruje się bardziej na ulepszeniu wewnętrznych parametrów niż na zmianie dizajnu.

Jednak według zaprezentowanego dzisiaj, przez japoński serwis engadget, schematu w tym roku wygląd iPhone’a może nieco ulec zmianie. Co ciekawe może okazać się nieznacznie grubszy niż zeszłoroczny model. Model iPhone’a 6s może liczyć na udoskonalenia związane z wyświetlaczem, działaniem aparatu, 2 GB RAM-u, procesor A9 i wiele innych, ale zwiększenie grubości  urządzenia o 0,2 milimetry jest małą niespodzianką. Może chodzi o pojemność baterii?

grubość iPhone'a 6s na schemacie

 

Najprawdopodobniej jednak głównym powodem zwiększenia grubości z 6.9 mm do 7.1 mm może być użycie ekranu Force Touch, które miałoby być największym wyróżnikiem dla 6s, tak jak dla 5s było Touch ID.

Jak zwykle w każdej plotce jest ziarno prawdy, a ile prawdy jest w tym przecieku? Dowiemy się już we wrześniu.

źródło: Engadget Japan