Przybij piątkę z aplikacją Five

Aplikacja mobilna Five App to ciekawa aplikacja 17-letniego Mateusza Macha, przez którą możesz wysyłać gesty w języku migowym albo po prostu przybić piątkę ze znajomymi.

Aplikacja mobilna Five App

Siedemnastoletni Mateusz Mach to młody polski przedsiębiorca, który wraz z dójką programistów i pomocy lokalnego inwestora, stworzył bardzo ciekawą aplikację mobilną Five. Młody twórca, jak wielu nastolatków interesuje się hip-hopem, ale w przeciwieństwie do większości marzy o tym, aby tworzyć nietuzinkowe aplikacje, które będą zachwycać i inspirować innych młodych ludzi.

Mateusz zamierza pozyskać inwestorów na Bitspiration Festival w Krakowie i pokłada swoją przyszłość w świecie technologii. Aplikacja Five jest już pierwszym krokiem do zrobienia dobrego biznesu i światowej kariery – czego serdecznie życzymy i trzymamy kciuki! Póki co Mateusz dzieli swój czas między rozwijaniem aplikacji i przygotowaniem się do matury w systemie International Baccalaureate.

Po sześciu miesiącach pracy nad swoim projektem wydał aplikację mobilną Five na Androida, iOS-a i Apple Watcha. Aplikacja jest bardzo prosta w działaniu i obsłudze. Dzięki niej możesz wysłać do swoich znajomych zdefiniowane gesty dłoni – coś w stylu raperskiego slangu :)

Jak działa Five App?

Five ma być przede wszystkim dobrą zabawą ze znajomymi. Dzięki uniwersalności gestów, można powiedzieć „dłonią” prawie wszystko. Chociażby w języku migowym. Wysłanie takiego znaku jest szybsze niż napisanie SMS-a. I choć aplikacja trochę przypomina aplikację Yo, to jak mówi Mateusz jest o wiele lepsza, zdecydowanie lepsza. Własne znaki można wysłać także Facebook Messengera.

Czy Five to tylko zabawa?

Oprócz niewinnych gestów, aplikacja mobilna Five może mieć świetne zastosowanie w codziennym życiu. Dzięki sygnałom migowym można pokazać o wiele więcej i szybciej na przykład na małym ekranie zegarka Apple Watch.

znaki języka migowego w aplikacji Five App znaki języka migowego w aplikacji Five App

Jak czytamy w serwisie Business Insider, aplikacja Five może okazać się świetnym narzędziem do komunikacji w uniwersalnym na całym świecie języku migowym International Sign Language (ISL). Z tego też powodu twórcy pracują nad specjalnym słownikiem gestów dla niesłyszących użytkowników aplikacji.

Aplikację pobierzesz za darmo klikając na poniższe linki:

  • Five App na iPhone’a i Apple Watcha 
  • Five App na Androida 

źródło: Business Insider – How a 17-year-old entrepreneur in Poland accidentally made the Apple Watch easier for deaf people