Zakręcona gra logiczna Quetzalcoatl za darmo

Nietuzinkowa układanka Quetzalcoatl do pobrania za darmow w App Storze.

Quetzalcoatl - aplikacja tygodnia w App Store

Aplikacją tygodnia w sklepie Apple Store jest w tym tygodniu logiczna gra mobilna o nazwie Quetzalcoatl. Oznacza to, że do najbliższego czwartku ta popularna łamigłówka mobilna na iPhone’a i iPada, będzie przeceniona z 1,99 do 0 euro.

Czym jest Quetzalcoatl (wymawiam kecalkoatl, nah. Quetzalcōātl)?  W mitologii to jeden z najważniejszych bogów plemion Mezoameryki – Pierzasty Wąż, wąż o piórach ptaka kwezala (nah. ketsal lub quetzal).

W grze Quetzalcoatl musimy ustawić kolorowego węża z kolorowymi otworami na polach odpowiadającym obręczom otworów. Wąż ma różne długości i wiele kolorów. A niektóre poziomy wymagają skupienia i rozruszania szarych komórek.

W grze mamy do dyspozycji aż 180 starannie zaprojektowane poziomów, która zapewnią kilkadziesiąt godzin wciągającej rozgrywki. Manewrując kolorowymi wężami należy dopasować kolorowe płytki, ale im dalej w las tym więcej zależności.

Zobacz przykładową rozgrywkę w grze Quetzalcoatl

Gra może wydawać się nieco dziwne, ale wierzcie mi, jest bardzo dobrze zrobiona i wciąga – w sam raz na przejazd tramwajem lub metrem. W sklepie zebrała ponad 400 pozytywnych opinii, ale nie tylko dlatego warto ją pobrać. Aplikacja zajmuje zaledwie 6 MB dostarczając umysłową rozrywkę na wiele godzin. To nie jest kolejna głupiutka gierka, ale gimnastyka dla umysłu na poziomie.

Quetzalcoatla pobierzesz przez ten tydzień za darmo w App Storze.

Pobierz Quetzalcoatl w App Storze