Yo – zwariowana aplikacja do wysyłania wiadomości

Znasz te pomysły, które są tak proste, że mógłbyś je wymyślić samodzielnie?Aplikacja Yo jest tego najlepszym przykładem.

Yo - It's that simple.

 

Aplikacja została uruchomiona w Prima Aprilis i w niewytłumaczalny sposób stała się ostatnio bardzo popularna – wysłano przez nią 2 miliony wiadomości w ciągu tylko ostatniego miesiąca. Pomysł jest prosty: appka podobna jest do Snapchata, można ustalić nazwę użytkownika wewnątrz aplikacji i można wysyłać powiadomienia audio-push o treści „Yo” do znajomych mających zainstalowaną aplikację. Aha, warto wspomnieć, że twórca Yo, Or Arbel właśnie otrzymał 1,2 miliona dolarów na finansowanie aplikacji :-)

Co to jest Yo?

Yo łączy w sobie funkcje najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych. Wśród nich są Snapchat i Pikichat – wiadomości znikają po przeczytaniu – podobnie zresztą jak w ostatnio wydanej przez Facebooka aplikacji Slignshot (Slingshot – nowa aplikacja Facebooka).

Według stanu na 17 czerwca 50 000 użytkowników wysłało łącznie 4 miliony wiadomości, w tym wspomniane 2 miliony tylko w ostatnim miesiącu.

Logo aplikacji to fioletowy kwadrat – ten kolor dominuje w całym interfejsie tej prostej aplikacji.

Yo - It's that simple. iTunes

 

Kto wymyślił Yo?

Yo jest pomysłem Ora Arbela, byłego programisty na iOS-a w firmie Mobli.

Yo - It's that simple. screen app

 

Może się okazać, że Yo to tylko chwilowy szał, który przeminie po wysłaniu kilku pojedynczych wiadomości. Zobaczymy, sam jestem bardzo ciekawy dalszych losów aplikacji.

Aplikację pobierzecie za darmo na iOS-a i Androida, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: Cult of Mac