Send to Kindle pozostaje darmowe

Amazon wprowadził opłaty za korzystanie z chmury Cloud Drive, ale przesyłanie i przechowywanie książek pozostaje bezpłatne!

Send to Kindle za darmo

W czwartek pisaliśmy o tym, że Kindle wprowadziło dwa nowe plany taryfowe za korzystanie z chmury Amazon Cloud Drive i tym samym kończy się darmowe przesyłanie przez e-maila książek i synchronizacja w chmurze (zobacz Amazon Cloud Drive już nie darmowy). Otóż okazuje się, że nie!

Wciąż możemy korzystać z funkcji Send to Kindle za darmo, bez konieczności wykupowania planu taryfowego Cloud Drive!

Jak donosi Robert Drózd ze Świata Czytników w artykule: Koniec afery: wysyłka mailowa na Kindle znów działa, a usługa Cloud Drive jest dla nas darmowa!, chwilowa przerwa w dostępności usługi Send to Kindle okazała się awarią, a pliki wysłane bezprzewodowo, np. mailem czy z aplikacji Send To Kindle trafiają na czytniki bez opóźnień. Wysłane ebooki i inne pliki w piątek trzeba niestety wysłać ponownie, ponieważ Amazon wyczyściło kolejkę.

Właściciele czytników Kindle mogą dzięki funkcji Send to Kindle wysłać ebooka na swój adres w domenie @kindle.com i synchronizować bezprzewodowo przesłane pliki między czytnikami, tabletami i komputerem.

Jak działa teraz funkcja Send to Kindle?

Usługa Send to Kindle działa tak jak dotychczas i nie musisz wybierać żadnego planu taryfowego Cloud Drive, ponieważ do przechowywania książek, synchronizacji i przesyłania pozostaje ona bezpłatna.

 1. Wysyłasz e-booka, dokument Worda lub PDF-a na swój adres w domenie @kindle.com (ze skrzynki pocztowej lub sklepu, który bezpośrednio wysyła na wskazany adres zakupione pozycje). Pamiętaj, że musisz dodać adres nadawcy do zaufanych w usłudze Send to Kindle, w przeciwnym razie wysłany plik nie pojawi się w chmurze. Poniżej obsługiwane typy plików:
  • Microsoft Word (.DOC, .DOCX)
  • HTML (.HTML, .HTM)
  • RTF (.RTF)
  • JPEG (.JPEG, .JPG)
  • Kindle Format (.MOBI, .AZW)
  • GIF (.GIF)
  • PNG (.PNG)
  • BMP (.BMP)
  • PDF (.PDF)
 2. Wysłany plik, trafi, tak jak dotychczas do obu chmur: na konto Kindle i do usługi Amazon Cloud Drive do folderu My Send-to-Kindle Docs. Do obu usług logujemy się tym samym loginem Amazonu.

Amazon Cloud Drive - My Send To Kindle Docs

Amazon uaktualnił także swoją stronę About Cloud Drive Transition to Unlimited Plans, na której informuje o tym, że pliki wysyłane na czytnik e-booków nie są wliczane do limitów usługi Cloud Drive – czyli nie dotyczy usługi Send to Kindle, która działa tak jak dotychczas i pozostaje darmowa dla wszystkich użytkowników Kindla.

Note: Kindle Personal Docs will no longer count against your Cloud Drive storage limits.

informacja o darmowej przestrzeni w Cloud Drive dla dokumentów na Kindle'a

Jeśli aktywowałeś okres próbny usługi Cloud Drive, a nie będziesz używać tej chmury do innych celów niż przesyłanie i przechowywanie swoich dokumentów i e-booków na Kindla, proponuję ją dezaktywować lub nie wprowadzać danych płatności, aby za trzy miesiące opłata 12 dolarów nie została pobrana z Twojego konta.

Wprowadzenie nowych płatnych planów taryfowych i awaria działania usługi Send to Kindle wprowadziła trochę zamieszania i niepokoju wśród użytkowników Kindle’a. Jeśli przyczyniliśmy się do niepotrzebnych niepokojów, to mamy nadzieję, że tym wpisem poprawiliśmy Wam humor.

Jak to mówią lepiej dmuchać na zimne, a korzystanie z Kindle’a niech pozostaje w dalszym ciągu przyjemnością!

Miłego e-czytania!

źródło: Świat Czytników – Koniec afery: wysyłka mailowa na Kindle znów działa, a usługa Cloud Drive jest dla nas darmowa!, Amazon