Amazon Cloud Drive już nie darmowy

Amazon wprowadza opłaty za korzystanie z usługi Amazon Cloud Drive.

Amazon Cloud Drive - ceny

Aktualizacja, 28.03.2015:
Usługa Send to Kindle pozostaje bezpłatna – zobacz: Send to Kindle pozostaje darmowe

Amazon wprowadziło dzisiaj opłaty za korzystanie z usługi Amazon Cloud Drive. Do tej pory można było przesyłać bezpłatnie do usługi pliki dokumentów z książkami w formacie .mobi, .pdf czy .doc oraz zdjęcia i wideo. Od teraz to się zmienia i jeśli chcemy nadal korzystać z usługi musimy zdecydować sie na jeden z dostępnych planów:

  • Unlimited Photos Plan – usługa bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące korzystania, a po upływie tego okresu 11,99 dolarów za rok, czyli ok. 1 dolara za miesiąc. Usługa w tym planie pozwala na przechowywanie nieograniczoną liczbę zdjęć w chmurze Amazon Cloud Drive, nie martwiąc się o miejsce na smartfonie, aparacie i innych urządzeniach. W tym planie mamy do dyspozycji 5 GB dodatkowej pamięci na filmy, dokumenty i inne pliki (szczególnie e-booki, które są synchronizowane pomiędzy urządzeniami).
  • Unlimited Everything Plan – usługa bezpłatna przez pierwsze 3 mies. korzystania, a po ich upływie musimy zapłacić za rok korzystania – około 5 dolarów miesięcznie. W typ planie możemy przechowywać w chmurze Amazona nieskończoną liczbę nowych i istniejących zdjęć, filmów, plików, dokumentów i muzykę.

Oba nowe plany są już dostępne do wyboru i w po zalogowaniu do Amazon Cloud Drive zostaniemy poproszeni o wybór planu taryfowego. Dopóki nie wybierzemy planu, nasza chmura będzie niedostępna i nie będziemy mogli przesyłać na nią i synchronizować e-booków – nawet wysyłanie książek przez e-maila.

Komunikat, który pojawia się po zalogowaniu do usługi Amazon Cloud Drive:

Cloud Drive - komunikat

Jak przedstawia się usługa Amazona w porównaniu z konkurencją?

  • Dropbox: 99 dolarów za rok korzystania z 1 TB w chmurze
  • Dysk Google: 120 dolarów za rok korzystania z 1 TB pamięci w chmurze
  • OneDrive Microsoftu kosztuje 7 dolarów/mies. lub 84 dolarów rocznie za 1 TB pamięci
  • Apple pobiera 99 centów miesięcznie lub 12 dolarów rocznie za 20 GB miejsca w chmurze iCloud, wyższe plany 200 GB / 500 GB / 1 TB dostępne są odpowiednio za 3,99 $ / 9,99 $ / 19,99 $ miesięcznie.

Subskrybenci usługi Amazon Prime, która kosztuje 99 $ za rok korzystania, jak również właściciele urządzeń Fire korzystają już z pakietu nieograniczonego miejsca na zdjęcia bez dodatkowych kosztów.

Amazon Prime - photos unlimited

Niestety nie ma możliwości zakupu planu taryfowego przez aplikację mobilną Aplikacja mobilna

Niestety, aplikacja na iOS-a Amazon Photos – Cloud Drive Storage, Backup and Photo Sharing nie oferuje opcji uaktualnienia do nowych planów taryfowych. Aby uaktywnić chmurę Amazona Drive Cloud należy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję zakupu: amazon.com/clouddrive

źródło: informacja prasowa Amazon – Amazon Cloud Drive Launches Unlimited Cloud Storage, iDownloadBlog – Amazon offers to store all your files for $60 per year, or just photos for 99 cents per month