Gry Nintendo na smartfony

Kultowe gry Nintendo pojawią się na smartfonach, ale nie wiadomo jeszcze, które tytuły!

Gry Nintendo na smartfonach

Firma Nintendo zawsze była nieugięta, jeśli chodzi o wypuszczenie swoich kultowych tytułów gier na urządzenia mobilne, ale w końcu jest światełko w tunelu i wkrótce możemy zagrać w Mario Super Bros na smartfonie lub tablecie.

Zobacz także: Nintendo pracuje nad aplikacją mobilną Mi

Mario, Zelda, Donkey Kong i inne popularne gry Nintendo mogą pojawić się wkrótce na urządzeniach z Androidem i iOS-em, ponieważ japoński koncern potwierdził przygotowanie nowych tytułów na urządzenia mobilne. Przygotowaniem gier mobilnych ma zająć się firma Dena specjalizująca się w grach mobilnych.

Do tej pory żaden z popularnych bohaterów popularnych serii Nintendo nie pojawił się na smartfonach. Nintendo jeszcze nie potwierdziło, które tytułu są opracowywane na mobile’a. Nie jest zatem pewne, czy będą to kultowi bohaterowie, czy całkiem nowe odsłony gier firmowanych przez giganta.

Nintendo twierdzi, że jego rozszerzone wersje nowych tytułów będą dostępne wyłącznie na jego własnych platformach Wii U i 3DS. Radosna nowina może ograniczyć się zatem do minigier na smartfony i tablety… Ale jeśli Nintendo zarobi miliony na przygotowaniu gry Mario na Androida i iOS-a, to stare uprzedzenia mogą pójść w niepamięć – biznes jest biznes!

Nintendo i Dena rozwijają także usługę na wiele platform, która ma zintegrować graczy mobilnych z desktopowymi i konsolowymi Nintendo. Nowy produkt ma być dostępny już jesienią tego roku.

źródło: Cult of Android – Nintendo gives in: Mario, Zelda and more are coming to your smartphone via Wired – Nintendo is developing games for smartphones