6 aplikacji dla własnego biznesu

O tym, że urządzenia mobilne zrewolucjonizowały współczesny biznes nie trzeba nikogo przekonywać. Pozwalają one na szybką komunikację z klientami oraz współpracownikami, umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych danych firmy, a nawet zastępują niektóre urządzenia biurowe.

6 aplikacji dla własnego biznesu

Trudno obecnie wyobrazić sobie zarządzanie firmą bez odpowiedniego wyposażenia technologicznego – chociażby zamkniętego w smartfonie. Oto kilka aplikacji biznesowych, które warto znać prowadząc własną działalność.

1. Evernote

Mówi się, że nie wynaleziono jeszcze rzeczy, która byłaby w stanie zastąpić w biurze Post-it. Małe, żółte karteczki mają jednak jedną, poważną wadę – w natłoku zadań trudno nad nimi zapanować. W dobie digitalizacji dużo lepiej sprawdzają się programy i aplikacje do zarządzania notatkami. Jedną z najpopularniejszych na rynku jest Evernote. Aplikacja, która umożliwia robienie własnych oraz dodawanie zdjęć odręcznych notatek, w prosty i szybki sposób pozwala na kolekcjonowanie i wyszukiwanie niezbędnych treści. Działający na wszystkich systemach operacyjnych Evernote pozwala na pełną synchronizację ze wszystkimi urządzeniami. Dzięki temu, niezależnie od sprzętu oraz miejsca, w jakim obecnie pracujesz, możesz mieć w zasięgu ręki wszystkie swoje zapiski. Dużym plusem aplikacji jest rozbudowana wyszukiwarka, a także indeksowanie notatek ze względu na miejsce ich powstania.

2. Google Calendar

Znana niemal wszystkim aplikacja pozwalająca śledzenie wszystkich zaplanowanych wydarzeń w jednym miejscu. Zsynchronizowana z kontem pocztowym, jest obecnie jednym ze standardowych programów do planowania i organizacji spotkań. Ustawienia aplikacji pozwalają na wysyłanie zaproszeń do potwierdzenia spotkania, a także na ustawienie przypomnień o nim. Podobnie jak Evernote, pozwala na pełną synchronizację z innymi urządzeniami – wszystko za pomocą jednego adresu gmail.

3. WPS Office

Pakiet biurowy umożliwiający tworzenie znanych z MS Office typów plików, również tych z najnowszym rozszerzeniem. Aplikacja obejmuje trzy najważniejsze narzędzia biurowe – edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz kreator prezentacji. Wszystko to w przejrzystym, bardzo zbliżonym do MS Office interfejsie i zestawem funkcji. Użytkowników z pewnością ucieszą takie rozwiązania jak wbudowany konwertor pdf oraz wsparcie dla mechanizmu kart, ułatwiające edycję wielu plikow jednocześnie. WPS Office, ze względu na szybkość działania oraz cenę staje się coraz częściej wybieranym mobilnym pakietem biurowym na całym świecie.

4. ReceiptBank

Aplikacja, dzięki której zdobędziesz pełną kontrolę nad swoimi rachunkami. Skanując za pomocą aparatu urządzenia rachunek, wprowadzasz go do systemu aplikacji, która następnie odczytuje z niego najważniejsze informacje i kataloguje. Jakby tego było mało, program współdziała z kilkoma programami do księgowości (m.in. Xero, QuickBooksOnline oraz Freeagent). Niestety aplikacja nie jest jeszcze obecna na Polskim rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że ReceiptBank idealnie sprawdza się w monitorowaniu i kontrolowaniu bieżących wydatków.

5. Document Scanner

Program, który zmieni smartfon lub tablet w skaner. Wystarczy uchwycić dokument obiektywem aparatu i wybrać odpowedni przycisk. Document Scanner zapisuje zeskanowane pliki w Google Docs, Evernot lub DropBox, dzięki czemu możemy korzystać z nich na każdym obsługiwanym przez nas urządzeniu.

6. SumUp

Skoro nasz smartfon stał się już tablicą korkową, kalendarzem, notebookiem i skanerem, nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, że istnieje również aplikacja, która zmieni go w… terminal płatniczy! SumUp to jedna z kilku dostępnych na Polskim rynku aplikacji, dzięki którym za pomocą naszego smartfonu możemy akceptować wszystkie płatności kartami płatniczymi – wprost na nasze konto. Potrzebny nam do tego jedynie niewielki, mieszczący się w dłoni czytnik kart, który możemy zamówić na stronie producenta aplikacji. SumUp umożliwia również drukowanie oraz wysyłanie potwierdzeń transakcji za pomocą e-mail lub SMS. Terminale płatnicze SumUp w atrakcyjnych cenach znajdziecie na Kupon.pl

źródło: artykuł sponsorowany