Huawei Watch już oficjalnie!

Huawei pokazało właśnie swojego pierwszego wspaniałego smartwatcha Huawei Watch i Talkband B2, działającego na Androidzie Wear.

Huawei Watch

Chińska firma Huawei oficjalnie zaprezentowała swój inteligentny zegarek Huawei Watch na tegorocznym MWC w Barcelonie. Smartwatch Huaweia działa w oparciu o platformę Android Wear. Model będzie dostępny w trzech różnych stylach i kolorach: złotym, srebrnym i czarnym.

Do każdego modelu będzie można wybrać 40 różnych pasków, aby dopasować urządzenie naręczne do własnego stylu. Okrągły wyświetlacz AMOLED ma 42 mm średnicy i rozdzielczość 400×400 pikseli. Desing jest bardzo sexy i będzie pasował zarówno paniom i panom.  Aż 286 ppi i współczynnik kontrastu 10000:1 sprawia, że urządzenie jest naprawde wysokiej klasy.

Huawei Watch wykonano ze stali nierdzewnej i posiada tylko jeden przycisk na wysokości godziny drugiej. Ładowanie zegarka odbywa się indukcyjnie, niestety nie wiemy jak długo będzie działał na jednym ładowaniu. Wewnątrz znajduje się kolejny Snapdragon 400, 512 MB pamięci RAM i oczywiście system Android Wear. Zegarek łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 4.1. Smartwatch Huawei posiada również czujnik tętna, sześcioosiowy czujnik ruchu, barometr i inne czujniki, dzięki którym użytkownicy mogą monitorować spalanie kalorii, tętno, wysokość, przebyty dystans podczas biegania czy wspinaczki.

Huawei konferencja smartwatch

Na początku Huawei Watch będzie sprzedawany w co najmniej 20 krajach i są to: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Argentyna, Australia, Brazylia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Włochy, Japonia, Norwegia, Filipiny, Rosja , Singapur, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Huawei Watch: Your Ultimate Companion to Make It Possible

Cena nie została jeszcze ujawniona.

Zegarek wygląda naprawdę dobrze, a parametry są na ten moment jednymi z lepszych! A Wam jak się podoba nowy produkt Chińczyków?

Introducing the Huawei Talkband B2

źródło: phoneArena – The Huawei Watch revealed – a gorgeous Android Wear timepiece