Oto jest HTC One M9

Po miesiącach spekulacji i przecieków, HTC pokazało światu swój najnowszy flagowy smartfon HTC One M9.

HTC One M9

Większość przecieków na temat smartfona HTC One M9 okazało się prawdziwych. Nowy smartfon HTC nie zmienił bardzo w stosunku do swojego poprzednika i wygląda jak M8.

HTC One M9 posiada aluminiową obudowę unibody z 5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1080p. Na górze i na dole znajdują się głośniki HTC BoomSound. Na pierwszy rzut oka nowy HTC wygląda na cieńszego i krótszego niż M8.

HTC One M9

W środku znajduje się Qualcomm okta-rdzeniowy Snapdragon 810, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Nowy flagowiec działa w oparciu o najnowszego Androida 5.0 Lollipop, ale wgrana nakładka HTC Sense sprawi, że użytkownicy nie zauważą dramatycznej przesiadki z KitKata. Pojemność baterii została zwiększona z 2600 mAh do 2840 mAh, która miejmy nadzieję wytrzyma cały dzień na jednym ładowaniu w połączeniu z nowym Snapdragonem.

Porównanie specyfikacji technicznej HTC One M9 z M8

Specyfikacja techniczna HTC M9

Reklama HTC One M9

Największa zmiany dotknęły przednią i tylną kamerę. Zastosowano w nich technologię UltraPixel, z tyłu telefonu umieszczono bardziej konwencjonalny 20-megapikselowy czujnik i możliwe jest teraz nagrywanie wideo w technologii 4K.

W sumie, M9 wygląda dobrze i zdaje się być upgrade’em M8.

źródło: Engadget, Anandtech