Mobilna kontrola kalorii z aplikacją Tabela Kalorii

Interesuje Cię, ile kalorii ma jabłko, kromka chleba razowego lub kawałek sernika wiedeńskiego? Ile białka znajduje się w smażonym dorszu? Czy w kawie rozpuszczalnej są węglowodany? Na wszystkie nurtujące Cię pytania odpowie nowa aplikacja Tabela Kalorii – Wiem co jem.

Tabela Kalorii - Wiem co jem
Agencja marketingu mobilnego Mobiem jest autorem kolejnej aplikacji mobilnej z kategorii zdrowie i fitness. Tym razem użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu Tabela Kalorii (Wiem co jem). Dzięki aplikacji można w prosty i szybki sposób wyszukiwać interesujące produkty, a przede wszystkim sprawnie przeliczać ich wartość kaloryczną w zależności od wagi – dobieranej również według własnych potrzeb. Tabela Kalorii dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne.

Jest to praktyczne narzędzie dla wszystkich, którzy chcą mieć dokładną kontrolę nad ilością spożywanych kalorii. Dla osób, które na co dzień liczą kalorie. Dla tych, którzy postanowili zacząć się odchudzać. I tych, którzy ze względów zdrowotnych powinni dbać o to, aby ich posiłki dostarczały odpowiedniej wartości energetycznej. Tabela Kalorii pomaga zaplanować dietetyczny jadłospis, wyszczególniając podstawowe składniki odżywcze, takie jak węglowodany, tłuszcze i białka, znajdujące się w każdym spożywanym produkcie.

Tabela Kalorii - Wiem co jem - aplikacja Tabela Kalorii - Wiem co jem - aplikacja

Program stworzony przez Mobiem wyróżnia się estetycznym i czytelnym layoutem. Zaletą Tabeli Kalorii jest również funkcjonalność oraz krótki czas niezbędny do wyszukania konkretnych produktów. Baza artykułów spożywczych jest bardzo bogata i została podzielona na kilka głównych kategorii, m.in. owoce, warzywa, produkty zbożowe, gotowe dania, nabiał, mięso i ryby. W aplikacji wyszczególniono ich prawie 2800. Przydatna jest też opcja sortowania pokarmów, nie tylko alfabetycznie, po nazwie, ale również po kaloriach (od malejących do rosnących). Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może od razu wybierać składniki, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom.

Producenci zapowiadają, że w najbliższym czasie Tabela Kalorii będzie się rozwijać. I zostanie zmodyfikowana, tak aby można było tworzyć indywidualny dzienniczek spożywanych potraw – sumować kalorie i codziennie zapisywać wartość energetyczną wszystkich posiłków. W ten sposób Tabela Kalorii umożliwi również monitoring nawyków żywieniowych i ich ewentualną zmianę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i diety.

Aplikacja Tabela Kalorii jest bezpłatna. Przygotowana została z myślą o użytkownikach trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych: Android, Windows Phone oraz iOS.

źródło: informacja prasowa