Pebble Time z kolorowym e-papierowym ekranem

Pebble zaprezentowało nowy zegarek o nazwie Pebble Time z kolorowym wyświetlaczem typu e-paper i superwytrzymałą baterią.

Pebble Time

Zgodnie z zapowiedziami, Pebble zaprezentowało dzisiaj o godzinie 16.00 swój nowy produkt – Pebble Time – z nowym interfejsem tzw. osią czasu, wyświetlaczem i mikrofonem.

Najważniejsze informacje o nowym zegarku Pebble Time:

  • nowy Pebble Time będzie kosztował 199 dolarów
  • Pebble Time ma nowy kolorowy wyświetlacz typu e-papier i mikrofon reagujący na polecenia
  • bateria ma wystarczyć do 7 dni działania
  • zegarek jest wodoodporny
  • Pebble Time jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi istniejącymi aplikacjami Pebble 6,500+ i watchfaces
  • Smartwatch dostepny jest w 3 kolorach: czarnym, białym i czerwonym (wyłącznie do zakupu przez stronę Kickstarter)
  • wysyłka zegarków rozpocznie się w maju
  • możliwość wykonania grawerów

Pebble Time - 3 kolory

Nowy, kolorowy, e-papieowy wyświetlacz  jest czytelny i zawsze widoczny, idealny do wyświetlania przychodzących powiadomień lub ikon i skrótów (watchfaces). W porównaniu z technologią wyświetlacza LCD lub OLED zużycie energii jest zminimalizowane, co pozwala osiągnąć Pebble Time żywotność baterii do tygodnia na jednym pełnym ładowaniu.

Pebble Time z profilu

Nowy mikrofon w smartwatchu umożliwia wysyłanie powiadomień i odpowiedzi głosowych* lub tworzenie krótkich notatek głosowych. Twórcy inteligentnego zegarka wykorzystali najnowszą technologię, aby zegarek był odporny na wodę, dzięki czemu można pływać lub surfować (nie w internecie tylko w oceanie) z Pebble Time bez względu na warunki zewnętrzne. Nie polecamy jednak mówić do zegarka pod wodą.

* odpowiedzi głosowe działają z większością aplikacji na Androida w tym SMS-y, Hangouty, Gmail, Facebook Messenger, Whatsapp i setki innych. Dla iOS użytkowników, odpowiedzi głosowe są obecnie ograniczone do powiadomień Gmail. Twórcy pracują, aby umożliwić odpowiedzi głosowe dla większej liczby aplikacji.

Pebble Time jest o 20% cieńszy niż oryginalny Pebble i ma zaledwie 9,5 mm grubości. Jego ergonomiczne, zakrzywione wzornictwo idealnie pasuje na każdą rękę i może być ukryty pod rękawem koszuli. Soczewka wykonana jest z odpornego na zarysowania Gorilla Glass z ramką ze stali nierdzewnej.

Pebble time - działanie interfejsu

Ludzie lubią personalizować swoje urządzenia, dlatego nowy zegarek ma łatwo wymienny silikonowy pasek, który można dostosować do własnego gustu.

Więcej przeczytacie i zobaczycie na stronie Kickstarter: Pebble Time – Awesome Smartwatch, No Compromises