Google testuje kolorowe linie w wyszukiwarce na smartfony

W mobilnej wersji wyszukiwarki Google, firma testuje nowy układ i kolorowe linie oddzielające wyniki wyszukiwania.

Nowy układ i kolorowe paski w wynikach wyszukiwania na mobile'a

Wyszukiwarka Google i sama aplikacja mobilna Google to podstawowe narzędzie internetowe na komputerze, smartfonie lub tablecie. Google bardzo ostrożnie podchodzi do wszelkich zmian związanych z wyglądem czy funkcjonalnością swojej wyszukiwarki. Każda nawet niewielka zmiana wywołuje duże poruszenie wśród użytkowników, nie mówiąc już o wpływie na sposób korzystania.

Google prowadzi testy A/B na swoich produktach, aby zweryfikować swoje pomysły i mieć pewność, że wprowadzane zmiany to nie tylko „coś nowego” ale i użytecznego.

Wygląda na to, że Google rozpoczęło eksperymenty na swojej stronie z wynikami wyszukiwania w Chromie na urządzeniach mobilnych. Sprawdziliśmy na Chromie pod iOS-em i Androidem, ale nie znaleźliśmy w grupie szczęśliwych testerów :)

W wynikach wyszukiwania, zamiast szarych linii oddzielających (poniżej obecnie – screen po lewej), pojawił się nowy układ, na którym każdy wynik oddzielony jest kolorową linią (poniżej screen po prawej). Kolory odpowiadają kolorom z logo Google’a: niebieski, zielony, żółty, i czerwony.

Obecny układ w wynikach wyszukiwania Google na mobile'aNowy układ i kolorowe paski w wynikach wyszukiwania na mobile'a

Takie oddzielanie wyników w osobnych kontenerach sprawia, że wyniki są bardziej przejrzyste, dzięki większej interlinii wyniki są mniej zagęszczone.

Podobnie jak w przypadku innych testowanych rozwiązań ciężko powiedzieć, czy ta zmiana zostanie wprowadzona przez Google’a. Jeśli zauważyliście zmianę u siebie na smartfonie lub tablecie dajcie znać.

źródło: DroidApp – Google toont zoekresultaten in kaarten met kleurrijke lijnen, Android Police – Google Testing New, More Colorful Search Results Layout On Mobile