Touch ID w iPhone’ie 6 i 6 Plus wydaje dźwięki

Zauważono, a raczej usłyszano, że dotykowy czytnik Touch ID w iPhone’ie 6 i 6 Plus wydaje dźwięki podczas pracy.

Touch ID wydaje dźwięki

Zastanawiasz się, jak czytnik linii papilarnych może wydawać dźwięki? Jeśli posiadasz iPhone’a 6 lub 6 Plus, przystaw go do ucha w cichym pomieszczeniu i dotknij Touch ID, a usłyszych bardzo cichy dźwięk w okolicy czytnika linii papilarnych.

To kolejny dziwny fakt związany ze smartfonem Apple’a zauważony przez /r/apple.

Dźwięk jest tak cichy, że eksperyment należy przeprowadzić w naprawdę cichym pomieszczeniu. Więc jeśli masz nadmiar wytłoczek od jajek, czas wyłożyć nimi ściany, żeby sprawdzić jak Twój czujnik świszczy (sic!). A mówiąc serio, dźwięk w niczym nie przeszkadza i jest to prawdopodobnie normalny stan rzeczy związany z pracą urządzenia.

Najlepszym sposobem, na opisanie dźwięku to bardzo szybkie „klik, klik, klik, klik, klik” podobne do tego jakie wydaje zapalnik przy kuchence gazowej – oczywiście bardzo stłumiony i cichy :-)

Z resztą przekonaj się sam, internauci zdążyli już nagrać i zamieścić wideo na YouTube’ie:

Nie wiadomo, czy we wszystkich modelach jest słyszalny ten dźwięk. Jak czytamy w wątku na wspomnianym forum (w źródle strony), dźwięk słyszalny jest tylko w nowych modelach iPhone’ów. Można przypuszczać, że spowodowane jest to utrzymywaniem Touch ID w ciągłej gotowości, ale to tylko domysły.

źródło: iDownloadBlog – You can actually hear the Touch ID sensor on the iPhone 6 and 6 Plus, Reddit Apple – I just realized you can *hear* the Touch ID sensor.