Dzień Bezpiecznego Internetu i e-book dla rodziców

We wtorek 10 lutego, już po raz jedenasty obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu, który został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Z tej okazji, SafeKiddo opracowało e-book zatytułowany „Dorastając online”, który skierowany jest do rodziców dzieci korzystających z internetu.

E-book dla rodziców: Dorastając online

E-book pt. „Dorastając online” powstał z myślą o bezpieczeństwie dzieci w sieci. Jest skierowany do rodziców, którzy świadomie i w sposób mądry chcą chronić swoje pociechy korzystające z Internetu już od najmłodszych lat.

Bezpieczeństwo naszych dzieci w sieci zależy od nas – rodziców – i o tym powinniśmy pamiętać codziennie. Dzień Bezpiecznego Internetu, to okazja, żeby zwrócić na to szczególną uwagę. Dlatego w tym dniu chcieliśmy podzielić się wartościową wiedzą i praktycznymi wskazówkami z rodzicami, którym bezpieczeństwo ich pociech w sieci nie jest obojętne – informuje Marcin Marzec, twórca SafeKiddo.

SafeKiddo zaprosiło do współpracy przy ebooku ekspertów, którzy związani są z branżą internetową oraz pracują na co dzień z najmłodszymi i ich opiekunami. Swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i obserwacjami na temat zachowań dzieci w sieci podzielili się także rodzice .

Z e-booka dowiesz się m.in.:

  • Jak rozmawiać z dzieckiem o Internecie?
  • Jakie błędy popełniają w sieci rodzice?
  • Jak dbać o dziecko na YouTube?
  • E-booka pobierzesz bezpłatnie za pomocą Pay with Social logując się przez Facebooka, Twittera lub LinkedIna z tej strony i udostepniając posta o e-booku.

SafeKiddo to polska marka stworzona przez ojca dwóch synów, która dostarcza rozwiązania chroniące dzieci w sieci. Pierwszym z nich jest prosta w obsłudze aplikacja mobilna. W realizacji jest już urządzenie przenośne SafeKiddo, które zapewni możliwość ochrony dziecka korzystającego z internetu przez dowolne urządzenie w domu – od laptopa, przez tablet aż po konsolę do gier i telewizor.

źródło: informacja prasowa