Zrób test bezpieczeństwa, a Google da Ci 2 GB na Dysku Google

W Dniu Bezpiecznego Internetu Google przygotowało bezpłatny test bezpieczeństwa konta i dla wszystkich, którzy go zrobią ma dodatkowe 2 GB przestrzeni na Dysku Google.

Test bezpieczeństwa konta Google

Bezpieczeństwo online to sprawa nas wszystkich. Według ostatnich badań Gallupa, więcej osób martwi się o to, że ktoś włamie się do ich konta internetowego, niż do ich mieszkania.

Bezpieczeństwo było zawsze najwyższym priorytetem dla Google’a. Technologia Bezpiecznego Przeglądania rozpoznaje niebezpieczne witryny i ostrzega użytkowników przed ich odwiedzaniem, chroniąc każdego dnia ponad miliard użytkowników Chrome, Firefoxa i Safari. Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowa warstwa ochrony, poza hasłem, do Waszego Konta Google; działa jak dodatkowa kłódka na drzwiach do konta. A zespół Google’a zajmujący się bezpieczeństwem regularnie udostępnia nowe odkrycia dotyczące przestępczej działalności online, takie jak np. próby przejęcia kont Gmail, abyście zawsze mogli być poinformowani.

Google ma wiele zabezpieczeń, aby użytkownicy i ich informacje pozostały chronione. Także Wy możecie zrobić wiele by się zabezpieczyć. Dzisiaj, w Dniu Bezpiecznego Internetu, możecie zrobić szybki test bezpieczeństwa, by w łatwy sposób sprawdzić i zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa swojego Konta Google.

Test bezpieczeństwa konta Google

Każdy, kto wypełni test bezpieczeństwa do 17 lutego 2015 roku, otrzyma dodatkowe 2GB przestrzeni na Dysku Google!

Adres do testu bezpieczeństwa konta Google: security.google.com/settings/security/secureaccount

Oto kilka najważniejszych elementów, jakie możecie sprawdzić podczas testu sprawdzania bezpieczeństwa:

  • informacje o odzyskiwaniu: dodanie numeru telefonu pozwoli pozostać w kontakcie, kiedy nie możesz się dostać do swojego konta, Google użyje Twojego numeru jedynie do ochrony konta, chyba, że sam zdecydujesz się na jego dodatkowe wykorzystanie.
  • ostatnia aktywność: to szybki przegląd ostatnich logowań do Twojeo konta. Jeśli widzisz jakąkolwiek aktywność z urządzenia czy lokalizacji, które nie rozpoznajesz, to natychmiast zmień hasło.
  • uprawnienia do konta: to aplikacje, witryny i urządzenia powiązane z Twoim kontem Google. Przejrzyj je i upewnij się, że ufasz – i rzeczywiście używasz – wszystkich. Może będziesz chciał usunąć dostęp dla starego telefonu czy aplikacji, z której i tak nie korzystasz.

Wykonanie takiego testu zajmie Wam zaledwie kilka minut, dlatego sprawdźcie swoje Ustawienia Konta i zróbcie test sprawdzenia bezpieczeństwa konta już teraz!

Celebrate Safer Internet Day 2015

Safer Internet Day 2015: Let’s create a better internet together

Zobacz także: Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce i na świecie

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

źródło: Google Blog Polska – Zrób test bezpieczeństwa konta w Dniu Bezpiecznego Internetu