Czy Google kupi SoftCard?

Google podobno prowadzi rozmowy w celu nabycia aplikacji SoftCard do płatności mobilnych.

SoftCard app

 

Według serwisu TechCrunch, Google prowadzi rozmowy na temat zakupu SoftCard, firmy zajmującej się płatnościami mobilnymi w Stanach Zjednoczonych (dawniej Isis).Transakcja może wynieść nieco poniżej 100 milinów dolarów. Zakup wydaje się całkiem możliwy zwłaszcza, że Google w obliczu rosnącej konkurencji Apple Pay z Cupertino, stara się wzmocnić swoje własne opcje płatności NFC.

Rozmowy wydają się być na bardzo wczesnym etapie i nie jest pewne czy transakcja dojdzie do skutku. Zwłaszcza, że AT&T oraz PayPal podobno mają tam również swoje udziały.

Meet Softcard™

SoftCard jest już akceptowany przez dużą liczbę sprzedawców i może stanowić łakomy kąsek dla kupującego. Aplikacja mobilna dostępna jest obecnie na Androida i Windows Phone’a. Ze względu na brak możliwości wykorzystania modułu NFC w iPhone’ie 6 oferta SoftCardu nie może być na razie oferowana na tę platformę. Jeśli Apple udostępni kiedyś moduł NFC dla firm trzecich na pewno pojawi się także i na iOS-a.

SoftCard, który został wspólnie stworzony przez AT&T, Verizon i T-Mobile, niedawno zwolnił sześćdziesięciu pracowników i przeszedł wewnętrzną restrukturyzację.

źródło: TechCrunch – Google Is In Talks With Mobile Payments Company Softcard, 9TO5Google