Jak wykonywać i obierać połączenia telefoniczne na iPadzie?

System iOS 8 umożliwia odbieranie połączeń z iPhone’a na innym urządzeniu Apple’a.

Odbieranie połączeń z iPhone'a na iPadzie

Podczas gdy Apple wprowadziło rozmowy audio i wideo przez FaceTime’a, które są dostępne na wszystkich urządzeniach z systemem iOS i na Macach z tego samego konta Apple’a, to rozmowy telefoniczne są nadal ograniczone do telefonu iPhone.

W systemie iOS 8, a później także pod OS X Yosemite, można odebrać połączenie telefoniczne nie tylko na iPhone’ie, ale nawet na komputerze Mac i iPadzie dzięki nowej funkcji ciągłości. Połączenia z iPhone’a można odbierać na innych urządzeniach pod warunkiem, że działają pod tym samym Apple ID (konto iCloud) i znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi,

Jak nawiązywać i odbierać połączenia na iPadzie, iPodzie touch lub Macu za pomocą telefonu iPhone:

  • Można nawiązywać i odbierać połączenia telefoniczne na iPadzie, iPodzie touch lub komputerze Mac (z systemem iOS 8 lub OS X Yosemite) tak długo, gdy Twój iPhone jest w pobliżu, w tej samej sieci Wi-Fi, oraz gdy urządzenia zalogowane są do FaceTime’a z tego samego Apple ID.
  • Uruchom Ustawienia, a następnie wybierz iCloud, aby dokładnie sprawdzić, że jesteś zalogowany do tego samego konta iCloud na wszystkich urządzeniach.
  • Przejdź do głównego ekranu Ustawienia. Przewiń w dół i wybierz FaceTime. Upewnij się, że opcja Głosowe z iPhone’a (kom.) jest włączana na iPhone’ie i pozostałych urządzeniach.
  • Przejdź do głównego ekranu Ustawienia. Wybierzj Wi-Fi i podłącz urządzenia do tej samej sieci bezprzewodowej.
  • Teraz możesz otworzyć aplikację Kontakty na iPadzie i wybrać numer telefonu dowolnego kontaktu. Na iPadzie lub iPodzie touch z iOS-em 8 możesz także wybrać ostatnio wybierany kontakt z menu wielozadaniowości.
  • Spowoduje to uruchomienie aplikacji telefon w interfejsie iPada z informacją, że wykonywane jest połączenie za pośrednictwem iPhone’a.
Odbieranie połączeń z iPhone'a na iPadzie
Odbieranie połączeń z iPhone’a na iPadzie
  • Podobny ekran pojawi się w przypadku rozmowy przychodzącej, którą można przechwycić z telefonu.

Jak wyłączyć połączenia komórkowe iPhone

  • Uruchom Ustawienia na iPhone’ie
  • Wybierz FaceTime
  • Stuknij w przełącznik znajdujący się przy opcji Głosowe z iPhone’a (kom.) (zielony = aktywny)

odbieranie połączeń iPhone'a na innych urzadzeniach

Uwaga: Ta funkcja będzie dostępna na komputerach Mac dopiero pod systemem OS X Yosemite w październiku. Na iPadadzie działa – sprawdziliśmy!

Jeśli masz iPhone’a i iPada, to jest to jedna z ciekawszych funkcji systemu iOS 8. Szczególnie, że nie chodzimy z telefonem po całym domu i czasem szybciej odebrać z iPada lub komputera.

źródło: iPhoneHacks