Jak przywrócić system iOS 7.1.2 z iOS 8?

Jeśli iOS 8 Wam nie odpowiada, możecie jeszcze zrobić downgrade, czyli przywrócenie iOS-a do iOS 7.1.2. Zobaczcie jak to zrobić?

Jak przywrócić iOS 7.1.2?
Jak przywrócić iOS 7.1.2?

UWAGA: Apple przestał wspierać iOS 7.1.2 i nie podpisuje tej wersji systemu mobilnego. Reasumując przywrócenie tej wersji systemu iOS nie jest już możliwe.

Jeśli jesteś zainteresowany obniżeniem wersji mobilnego systemu Apple’a z iOS 8 do iOS 7.1.2, możesz to jeszcze zrobić. Możliwość obniżenia systemu do iOS 7.1.2 będzie dostępna jeszcze przez jakiś czas. Oczywiście, aby to zrobić urządzenie musi być zgodne z systemem iOS 7.1.2, więc urządzenia, takie jak nowo wydany iPhone 6 i jego większych brat iPhone 6 Plus, nie kwalifikują się do tzw. downgrade’u (czyli obniżenia wersji systemu).

Apple tradycyjnie usuwa ze swoich serwerów wcześniejsze wersje systemu iOS kompatybilne z urządzeniami, dla których została wystawiona nowsza wersja, więc należy się śpieszyć.

Zobacz także:

W momencie pisania tego postu Apple jest nie usunęło iOS-a 7.1.2 dla iPhone’a 4s, 5, 5c i 5s, więc jeśli chcesz powrócić do systemu iOS 7.1.2 lepiej działaj szybko. Poniżej znajdziecie 5 kroków jak to zrobić dla iPhone’a 5, ale te same zasady mają zastosowanie do każdego urządzenia, które obecnie działa pod systemem iOS 8, ale może zostać przywrócone do systemu iOS 7.1.2.

How to downgrade iOS 8 to iOS 7.1.2

Krok po kroku, jak przywrócić iPhone’a do systemu iOS 7.1.2 z iOS 8?

Krok 1: Pobierz firmware iOS 7.1.2 dla urządzenia za pośrednictwem strony pobierania blogu iDownloadBlog: iDownload iOS firmware.

Krok 2: Wyłącz funkcję Znajdź mój iPhone na urządzeniu, jeśli masz ją włączoną. Przejdź do menu Ustawienia  → iCloud i wyłącz przełącznik przy Find My iPhone (Znajdź mój iPhone).

Krok 3: Podłącz urządzenie do komputera Mac z zainstalowanym iTunesem.

Krok 4: Otwórz stronę urządzenia w programie iTunes, i przytrzymaj klawisz Opcja podczas klikania na przycisk Przywróć. Znajdź plik z oprogramowaniem ipsw pobrany w Kroku 1, wybierz go i kliknij przycisk Otwórz.

Krok 5:  Pojawi się okno pop-up z ostrzeżeniem, że przywracanie do systemu iOS usunie wszystkie dane z urządzenia. Jeśli masz kpię danych, kliknij przycisk Przywróć. Poczekaj, aż urządzenie zostanie przywrócone i znów będziesz mógł cieszyć się systemem iOS 7.1.2.

Możliwość przywrócenia systemu będzie możliwa w ograniczonym czasie aż Apple zatrzyma możliwość aktywowania iOS-a 7.1.2 i już nie będzie możliwości obniżenia systemu iOS.  Nie wiemy, czy to potrwa godziny, dni, czy tygodnie.

Pamiętaj jednak, że obniżenie systemu iOS do iOS 7.1.2 robisz na własną odpowiedzialność!

Jeśli masz w planach obniżenie systemu iOS, daj nam znać w komentarzach na dole dlaczego to chcesz zrobić?

źródło: iDownloadBlog – How to downgrade iOS 8 to iOS 7.1.2