Jak przywrócić system iOS 7.1.2 z iOS 8?

Jeśli iOS 8 Wam nie odpowiada, możecie jeszcze zrobić downgrade, czyli przywrócenie iOS-a do iOS 7.1.2. Zobaczcie jak to zrobić?

Jak przywrócić iOS 7.1.2?

Jak przywrócić iOS 7.1.2?

UWAGA: Apple przestał wspierać iOS 7.1.2 i nie podpisuje tej wersji systemu mobilnego. Reasumując przywrócenie tej wersji systemu iOS nie jest już możliwe.

Jeśli jesteś zainteresowany obniżeniem wersji mobilnego systemu Apple’a z iOS 8 do iOS 7.1.2, możesz to jeszcze zrobić. Możliwość obniżenia systemu do iOS 7.1.2 będzie dostępna jeszcze przez jakiś czas. Oczywiście, aby to zrobić urządzenie musi być zgodne z systemem iOS 7.1.2, więc urządzenia, takie jak nowo wydany iPhone 6 i jego większych brat iPhone 6 Plus, nie kwalifikują się do tzw. downgrade’u (czyli obniżenia wersji systemu).

Apple tradycyjnie usuwa ze swoich serwerów wcześniejsze wersje systemu iOS kompatybilne z urządzeniami, dla których została wystawiona nowsza wersja, więc należy się śpieszyć.


Zobacz także:

W momencie pisania tego postu Apple jest nie usunęło iOS-a 7.1.2 dla iPhone’a 4s, 5, 5c i 5s, więc jeśli chcesz powrócić do systemu iOS 7.1.2 lepiej działaj szybko. Poniżej znajdziecie 5 kroków jak to zrobić dla iPhone’a 5, ale te same zasady mają zastosowanie do każdego urządzenia, które obecnie działa pod systemem iOS 8, ale może zostać przywrócone do systemu iOS 7.1.2.

How to downgrade iOS 8 to iOS 7.1.2

Krok po kroku, jak przywrócić iPhone’a do systemu iOS 7.1.2 z iOS 8?

Krok 1: Pobierz firmware iOS 7.1.2 dla urządzenia za pośrednictwem strony pobierania blogu iDownloadBlog: iDownload iOS firmware.

Krok 2: Wyłącz funkcję Znajdź mój iPhone na urządzeniu, jeśli masz ją włączoną. Przejdź do menu Ustawienia  → iCloud i wyłącz przełącznik przy Find My iPhone (Znajdź mój iPhone).

Krok 3: Podłącz urządzenie do komputera Mac z zainstalowanym iTunesem.

Krok 4: Otwórz stronę urządzenia w programie iTunes, i przytrzymaj klawisz Opcja podczas klikania na przycisk Przywróć. Znajdź plik z oprogramowaniem ipsw pobrany w Kroku 1, wybierz go i kliknij przycisk Otwórz.

Krok 5:  Pojawi się okno pop-up z ostrzeżeniem, że przywracanie do systemu iOS usunie wszystkie dane z urządzenia. Jeśli masz kpię danych, kliknij przycisk Przywróć. Poczekaj, aż urządzenie zostanie przywrócone i znów będziesz mógł cieszyć się systemem iOS 7.1.2.

Możliwość przywrócenia systemu będzie możliwa w ograniczonym czasie aż Apple zatrzyma możliwość aktywowania iOS-a 7.1.2 i już nie będzie możliwości obniżenia systemu iOS.  Nie wiemy, czy to potrwa godziny, dni, czy tygodnie.

Pamiętaj jednak, że obniżenie systemu iOS do iOS 7.1.2 robisz na własną odpowiedzialność!

Jeśli masz w planach obniżenie systemu iOS, daj nam znać w komentarzach na dole dlaczego to chcesz zrobić?

źródło: iDownloadBlog – How to downgrade iOS 8 to iOS 7.1.2

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj

 • gag

  nie mogę odtworzyć mojego iphone, od razu wyskakuje wymazanie danych w bieżącej wersji oprogramowania, co zrobić żeby wyświetliło mi się okienko w którym wybieram nowy plik systemowy?

 • viki

  czy odzyskam 4GB po tym jak wrócę na iOS 7.1.2?

 • microoxi

  ipad 2 z wyświetlaczem retina – po aktualizacji do ios8 zamula niemiłosiernie – to już nie ten sam żywy Apple co kiedyś. Wracam na 7

  • Patryk

   Witaj. Czy udało Ci się wrócić na 7 ?

 • ewa

  mi po przejściu na ios8 wyłączyła się usługa lokalizacji i nie mogę jej przywrócić:/ pomocy!

 • Czarek

  bateria!!! Masakra! Poziom baterii topnieje w ekspresowym tempie….jeszcze wczoraj miałem 7.1.2 i czegos takiego nie było…. Cholera, zle zrobilem ze zrobilem update do 8.1 Dzis juz chyba za pozno na downgrade do 7.1.2 :((

 • rob

  ktoś pomoze po aktualizacji stracilem możliwość wykonywania polaczeni i wysylania wiadomości internet dzial bez problemu a za każdym razem kiedy chce zadzwonić pokazuje polaczenie przerwne co może bc tego przyczyna to akyualizacaj ?????? pomocy iphone4s

 • Pingback: Jak przywrócić system iOS 7.1.2 z iOS 8?()

 • Luk

  Czy jeszcze możliwy jest powrót do 7? Jeszcze nigdy nie miałem tak złych doświadczeń z apple, teraz moj mini wiesza sie, działa wolniej niż 5 letni htc desire, ta 8 to jakiś żart…..

 • Kubas

  Jebany Apple jak mozna nie dać możliwości powrotu na słabszy system to jest chore. iOS 8 na IPhone 4s to jest Poprostu tragedia. Nie mozna funkcjonować tak sie tnie POMOCY

 • tomko

  czy mozna jeszcze obnizyc iOS?

 • wjw

  System iOS 8 skopał Bluetooth. Moja słuchawka nadal działa ale bez przycisku odbierz co dyskwalifikuje 5S. Ponowne parowanie nic nie daje.

 • as

  k mac mój pad 3 po aktualizacji działa gorzej niż sIII mini mojej córki
  zenada

 • Marek

  czym się różnią iPad mini global / iPad mini gsm ?

  mam iPadmini gsm wifi ? chciałbym wrócić do 7

 • Kamila

  IOS 8 bardzo spowolnił mojego Ipada Air, co chwilę się zawiesza co nie maiło miejsca z poprzednim iOS. czasami strony w ogóle się nie ładują.

 • iOS8

  Ten nowy iOS 8.02 to jakaś kpina iPhone 5 i 5s bardzo zamula wcsesniej na iOS 7.02 nigdy tego niebyło teraz chodzi jak android śmiechu warte niech dają szybki jakaś aktualizacje normalna bo to co jest to jest smieszne

 • iFan

  Po ibstalacji iOS 8 moj iphone 5 zaczął się zawieszać. Nigdy wcześniej to się nie zdażało.

 • marian

  da sie jeszcze cofnac?

  • Z tego co wiem, już Apple uniemożliwiło powrót do wersji iOS 7.1.2

  • mobirank.pl

   Apple przestało już podpisywać wersję iOS-a 7.1.2.

 • Woiteg Gryg

  czy mozna to z normalnego komputera zrobi itunes czy tylko MAC?

 • iOS8 beznadziejny

  Jest beznajdziejny. Miało być wiele „setki” nowych funkcji. Pojawiły mi się mega problemy z baterią, leci gorzej niż w Samsungu i problemy z WiFi. Dziękuję za taką „wielką odsłone”. Te iPhony 6 pewnie też są tego warte. Odpowiada mi iPhone 5s najbardziej.

 • daffti

  to jest legalne? Będę mógł potem bez problemu instalować nowsze oprogramowanie?

  • mobirank.pl

   Obniżenie wersji systemu może spowodować, że dane z archiwum iCloud mogą być niemożliwe do zaimportowania – w momencie, gdy wykonywales archiwum pod systemem iOS 8. Będzie trzeba wskazać wcześniejsze zgodne z iOS 7.1.2. W razie wątpliwości/ gwarancji etc., proponuję skontaktować się z supportem Apple’a. Niemniej jednak tę operację wykonujesz na własną odpowiedzialność.

   • daffti

    posiadam iPad 3 Wi-Fi + Cellular tylko teraz verizon czy ATT ? Kupiłem w polsce to znaczy ze nie moge zrobic downgrade?

    • Grzesiek

     Kupiłem iphone 5s w Stanach tydzień temu i od razu był w nim IOS 8, czy opłaca mi się wracać do poprzedniej wersji IOS 7.1.2. ?