iPhone 6 i iPhone 6 Plus w benchmarkach

Najnowsze smartfony Apple’a iPhone 6 i iPhone 6 Plus zajmują czołowe miejsca w większości testów. Zobaczcie wyniki testów na tle innych topowych smartfonów.

Serwis AnandTech opublikował wyniki wielu ciekawych testów flagowych smartfonów różnych producentów i działających pod różnymi systemami operacyjnymi. Benchmarki obejmują również najnowsze iPhone’y. Zobaczcie jak radzą sobie na tle konkurencji pod względem wydajności grafiki, szybkości działania oraz wytrzymałości baterii na jednym ładowaniu.

Wyniki badań pokazują, że modele smartfonów Apple’a: iPhone 6 i iPhone 6 Plus są na szczycie benchmarków szybkości procesora oraz baterii, podczas gdy iPhone 6 Plus pozostaje lekko w tyle przy wydajności grafiki, ze względu na większy ekran…

Benchmark smartfony - GRAFIKA
Benchmark smartfony – GRAFIKA

Serwis AnandTech zbadał również żywotność baterii, zwracając uwagę, że Apple zrobiło coś zupełnie niesamowitego jeśli chodzi o baterię. Nawet iPhone 6 z mniejszą pojemnością baterii 1810 mAh pokonuje iPhone’a 5s i większość telefonów z systemem Android dostępnych obecnie na rynku. Nie dziwi więc, że iPhone 6 Plus z 2910 mAh zajmuje drugie miejsce zaraz za Huawei Ascend Mate 2.

Bateria była testowana podczas korzystania z sieci Wi-Fi.

Benchmark smartfony - BATERIA
Benchmark smartfony – BATERIA
Benchmark smartfony - WYDAJNOŚĆ PRZEGLĄDAREK
Benchmark smartfony – WYDAJNOŚĆ PRZEGLĄDAREK

Więcej benchmarków (testów) smartfonów, z uwzględnieniem najnowszych iPhone’ów 6 i 6 Plus znajdziecie w artykule serwisu AnandTech podanym w źródle.

źródło: AnandTech – iPhone 6 and iPhone 6 Plus: Preliminary Results