Jak Amerykanie używają płatności mobilnych?

Zobaczcie, jakich metod płatności mobilnych używają mieszkańcy USA, aby zapłacić mobilnie za towary lub usługi.

Wraz z premierą nowego iPhone’a, która odbędzie się już za tydzień – 9 września, Apple planuje wprowadzić nową usługę płatności mobilnych. Doniesienia wskazują na wykorzystanie, ignorowanego do tej pory przez Apple’a, modułu zbliżeniowego NFC, który już od dawna obecny jest w urządzeniach konkurencji.

Według danych opublikowanych przez firmę Nielsen, brak wsparcia dla NFC w dotychczasowych modelach iPhone’ów, stanowi znaczne utrudnienie dla handlowców jak i konsumentów.

Tylko 37 proc. użytkowników korzystających z płatności mobilnych w USA wykorzystało swoje urządzenie do zapłaty za towary lub usługi przy użyciu technologii NFC, podczas gdy 45 proc.  dokonało płatności poprzez zeskanowanie kodu kreskowego.

Jeśli Apple zdecyduje się na wykorzystanie modułu NFC w nadchodzącej generacji swoich smartfonów, może okazać się to globalnym przełomem w płatnościach mobilnych.

Poniższy wykres przedstawia, wykorzystywane przez amerykańskich właścicieli tabletów i smartfonów, metody płatności mobilnych do zapłaty za towary i usługi.

Jakich metod płatności mobilnych używają Amerykanie?
Jakich metod płatności mobilnych używają Amerykanie?

źródło: Statista – How People Use Mobile Payments