Android KitKat na 21% wszystkich urządzeń z Androidem

Wydany przez Google w październiku 2013 roku Android KitKat pojawia się na coraz większej liczbie urzadzeń.

Udział wersji Androida za sierpień 2014 r.
Udział wersji Androida za sierpień 2014 r.

Według danych zebranych przez Google w okresie od 5 do 12 sierpnia, KitKat działa obecnie na 20,9% wszystkich urządzeń z systemem Android. KitKat miał 17,9% udział w lipcu i 13,6% w czerwcu, a więc zauważalny jest jego stały wzrost.

Chociaż liczba urządzeń z systemem Jelly Bean zmalała w porównaniu do ubiegłego miesiąca, to ta wersja Androida (w tym 4.1, 4.2 i 4.3) jest nadal najczęściej używaną i stanowi 54,2% urządzeń. Android 4.0 Ice Cream Sandwich to obecnie 10,6% urządzeń z systemem Android, podczas gdy 13,6% działa pod  Gingerbread 2.3. Ostatni na liście, nadal znajduje się bardzo stary Android Froyo 2.2 (do 0,7%).

Zobacz także: Udział wersji Androida w lipcu 2014

Inne wersje systemu Android, jak Honeycomb lub Éclair, nie zostały wymienione, ponieważ stanowią one mniej niż 0,1%. Interesujące będzie obserwować jak tort androidowy pokroi się po wprowadzeniu systemu Android L (obecnie dostępny jest dla deweloperów na urządzenia Nexus). Miejmy nadzieję, że proces aktualizacji nie będzie boleśnie długi i większość producentów udostępni najnowszą wersję znacznie szybciej, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich wersji systemu.

Zobacz także: Android L vs Android KitKat – porównanie interfejsów

źródło: Dashboards | Android