iOS vs. Android na świecie

Oto jak wygląda rozkład sił dwóch najpopularniejszych systemów mobilnych na świecie. Zobaczcie walkę iOS vs. Android w poszczególnych państwach świata.

iOS vs. Android na świecie

Odwieczna wojna iOS-a z Androidem trwa. Jak wygląda udział w ruchu internetowym urządzeń z iOS-em i Androidem w poszczególnych Państwach w tym w Polsce?

Firma technologiczna dotMobi stworzyła infografikę przedstawiającą udział przeglądających internet z urządzeń z Apple’a (iOS czarny)  oraz z systemem Google’a Androidem (zielony) w 101 krajach na świecie. Kraje zaznaczone na szaro nie zostały uwzględnione w zestawieniu danych.

Z poniższych danych wyłania się wniosek, że Apple bardziej dominuje na rynkach zachodnich, wśród bardziej świadomych użytkowników przeglądających internet z urządzeń z iOS-em. Android triumfuje na wielu nowych rynkach dzięki szerszej gamie produktów dostępnych w znacznie niższych cenach. 

Pod względem liczby krajów Android wygrywa (67 państw) w porównaniu z 34 krajami, w których prowadzi Apple, które utrzymuje prowadzenie w kluczowych rynkach zachodnich, takich jak USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji i Japonii. Co do innych platform, sytuacja nie wygląda dobrze. Tylko w dwóch krajach prowadzi inny system niż iOS i Android: BlackBerry prowadzi w Afryce Południowej z 39% rynku, podczas gdy Nokia prowadzi w Bangladeszu, z 26% mobilnego ruchu internetowego.

iOS vs. Android w Polsce

W Polsce prowadzi Apple pod względem urządzeń i systemów (iOS), które generują ruch w sieci. Poniżej szczegółowe udziały poszczególnych producentów urządzeń i systemów, biorąc pod uwagę przeglądanie internetu. Wniosek jest taki, że posiadacze urządzeń Apple’a częściej i chętniej korzystają z internetu mobilnego w Polsce.

iOS vs. Android w Polsce

W Stanach Zjednoczonych, Android i iOS łącznie generują 97% ogólnego ruchu mobilnego w sieci. Zobaczcie jak to wygląda w innych krajach na śiweice.

iOS kontra Android w 101 krajach na świecie

iOS vs Android w poszczególnych państwach świata
iOS vs Android w 101 państwach świata

Szczegółowe dane dla poszczególnych krajów znajdziecie na stronie: deviceatlas.com/device-data/explorer