TcTrips – ciekawy sposób na zwiedzanie miast

Aplikacja mobilna TcTrips (The City Trips) to ciekawy sposób, aby odkrywać ciekawe zakątki miast na całym świecie. Sprawdźcie aplikację, która oferuje scenariusze wycieczek stworzone przez lokalsów z najpopularniejszych miast świata.

TcTrips

Do naszego zestawienia aplikacji turystycznych dołączamy kolejną polską produkcję TcTrips. W aplikacji, poza tematycznie przygotowaną trasą, znajdziecie mnóstwo zdjęć, dokładne opisy tras, mapę Google oraz mapę atrakcji komercyjnych. TcTrips oferuje aktualnie ok. 30 wycieczek z 12 państw, których trasy zlokalizowane są w najbardziej popularnych turystycznie miastach na świecie, m.in.: Rzymie, Szanghaju, Pradze, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Londynie czy Warszawie. Liczba dostępnych tras ciągle rośnie, a wszystkie można pobrać aż w trzech marketach mobilnych – Google Play, App Store, Windows Phone Market. Aplikację można pobrać bezpłatnie do drugiego punktu wycieczki. Aby pobrać kolejne musicie zapłacić 1,79 euro, czyli niecałe 7,5 złotego.

Główne zalety TcTrips:

  • oferuje ok. 30 wycieczek z 12 państw, których trasy zlokalizowane są w najbardziej popularnych turystycznie miastach na świecie
  • pięć wersji językowych: polski, angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski
  • każda wycieczka została przygotowana pod kątem oczekiwań czterech grup docelowych – rodziny, grupy znajomych, pary i singla
  • aplikacja dostosowana jest do trzech systemów operacyjnych: Android, iOS i Windows Phone
  • każda wycieczka TcTrips posiada kilka punktów oznaczonych na mapie, konkretny temat i jest skrupulatnie zaplanowana przez mieszkańca danego miasta.

Każda wycieczka TcTrips posiada konkretny temat i jest skrupulatnie zaplanowana przez mieszkańca danego miasta. To właśnie lokals wybiera kilka miejsc godnych polecenia i dzieli się swoim pomysłem na zwiedzanie. Dzięki temu, wycieczki TcTrips to świetny sposób na poznanie legend i historii opowiedzianych przez mieszkańca, a nie tylko przeczytanie suchych faktów, dat, czy nazwisk.

TcTrips screen aplikacji TcTrips screen aplikacji TcTrips screen aplikacji

Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Użytkownik może zobaczyć punkty wybranej trasy na mapie, korzystając z nawigacji właściwej dla systemu operacyjnego swojego smartfona. Trasy wycieczek zaplanowane są na kilka godzin pieszego spaceru bez konieczności korzystania z transportu miejskiego i gubienia się w często skomplikowanej strukturze komunikacji miejskiej. W aktualnej ofercie TcTrips znajduje się także kilka wycieczek rowerowych.

TcTrips Warszawa

Wycieczki dostępne są w 5 wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, polskiej, rosyjskiej, oraz w 4 oddzielnych wariantach skierowanych do różnych grup docelowych: rodzina z dziećmi, grupa znajomych, para zakochanych, singiel. Ponadto, użytkownicy mają dostęp do skróconego opisu wycieczki, co pozwala zapoznać się z jej tematem, a także do informacji o utrudnieniach, jakie mogą spotkać (np. strome schody, brak windy). Dodatkowo, każdy może dzielić się swoimi spostrzeżeniami i emocjami poprzez możliwość dodawania własnych zdjęć do aplikacji i skomentowania całej wycieczki po jej przejściu.

źródło: informacja prasowa TcTrips