Kiosk Google Play dostępny na Androida

Google udostępniło dziś nową aplikację Kiosk Google Play. Od teraz Google Currents, magazyny, gazety i inne źródła w jednej aplikacji.

Kiosk Google Play

Oprócz gazet i czasopism, Kiosk Google Play zawiera również treści z blogów (takich jak kanał RSS mobirank.pl :), oraz z innych źródeł. Jak można się spodziewać, artukuły czasopism i gazet są automatycznie sformatowane pod tablety i telefony, zawierją bagate treści multimedialne, takie jak zdjęcia, pliki audio i wideo.

Ostatecznie Kiosk Google Play oferuje ponad 1 900 publikacji na wszystkich źródeł. Interesujące jest również to , że Financial Times jest partnerem uruchomienia aplikacji i chyba zamierzone było nie rozpoczynania jeszcze sprzedaży cyfrowych subskrypcji za pośrednictwem iTunesa. Rzecznik firmy potwierdził, że wersja na iOS-a dostępna będzie na początku 2014 roku. Do tego czasu wersja Google Currents będzie dostępna w App Storze. Oprócz prenumeraty czasopism cyfrowych, firma rozpoczęła już sprzedaż gazet: The Wall Street Journal, The New York Times, Financial Times i Los Angeles Times. Ciekawe jak w przypadku aplikacji na urządzenia Apple’a będzie odbywała się płatność za subskrypcje… Google w aplikacji wykorzystuje swój system płatności, a tego typu praktyki są niezgodne z polityką Apple’a. Czyżby płatności będą możliwe przez WWW, a odczytywanie w aplikacji? Zobaczymy.

Sekcja Czytaj teraz daje bezpośredni dostęp do najnowszych wiadomości. Im więcej czytasz, tym trafniejsze dostaniesz propozycje. W sekcji dostępne są kategorie: biznes, rozrywka, sport, technologie, świat i wiele innych. Aplikacja wykorzystuje technologię uczenia maszynowego Google’a, aby w przyszłości dobierać w aplikacji najbardziej pasujące treści pod konkretnego użytkownika.

Kiosk Google Play

Opis aplikacji:

W Kiosku Google Play odkryjesz więcej interesujących Cię wiadomości, korzystając z jednej aplikacji na swoim tablecie lub telefonie z Androidem. Czytaj najnowsze wiadomości i szczegółowe analizy zawierające materiały audio i wideo. Sport, biznes, gotowanie, rozrywka, moda i nie tylko – teraz najlepsze darmowe wiadomości masz w jednym miejscu. Dzięki setkom najlepszych wydawców znajdziesz tu wszystkie materiały – gotowe do obserwowania, czytania i udostępniania.

  • używając funkcji Czytaj teraz, znajdziesz więcej interesujących artykułów i odkryjesz nowe, które Ci się spodobają
  • przeglądaj kategorie, takie jak Sztuka i fotografia, Biznes i finanse, Jedzenie i napoje, i subskrybuj tematy, którymi są otagowane najbardziej interesujące Cię artykuły
  • czytaj offline każdą wiadomość, temat lub czasopismo, nie tracąc żadnej strony. Dodaj do zakładek wiadomości, których nie masz czasu przeczytać, i wróć do nich później
  • wszystko w jednym – Kiosk Google Play to nowe miejsce, w którym znajdziesz wszystkie swoje subskrypcje Google Currents i Czasopisma Google Play. Jedna aplikacja i jedno kliknięcie – bycie na bieżąco nigdy nie było łatwiejsze.

Aplikację na razie można pobrać na urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play. Poniżej znajdziecie link do aplikacji.

źródło: Google