Spotify testuje funkcję AI Playlist do tworzenia playlist z pomocą sztucznej inteligencji

Spotify testuje fantazyjną funkcję playlist AI, która pozwoli generatywnej sztucznej inteligencji wybierać utwory za Ciebie na podstawie podpowiedzi.

Playlisty AI w Spotify (beta)
Playlisty AI w Spotify (beta)

Generatywna sztuczna inteligencja jest obecnie trendem i od około półtora roku technologia ta pojawia się w aplikacjach, telefonach i innych urządzeniach. Teraz do Spotify dodawane są także funkcje oparte na sztucznej inteligencji (AI) – na przykład AI Playlist (beta) – technologia ta pomoże Ci tworzyć listy odtwarzania za pomocą podpowiedzi.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sterowanie głosowe Sonosa działa teraz też ze Spotify

Nowa funkcja AI Playlist w Spotify jest na razie w fazie testów beta i jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników Premium w Australii i Wielkiej Brytanii. Spotify ogłosiło tę funkcję dla użytkowników Premium 7 kwietnia 2024 roku. Nowa funkcja umożliwi tworzenie list odtwarzania za pomocą wpisywanych monitów jak podczas rozmowy z chatbotem AI.

Przykładowe podpowiedzi to „relaksująca muzyka, która pomoże mi odpocząć w okresie alergii” oraz „playlista, dzięki której czuję się jak bohater”. Jak widać, nie są to proste polecenia i bardzo ciekawe byłoby posłuchać, co sztuczna inteligencja może uwzględnić w takich playlistach.

Podpowiedzi dla sztucznej inteligencji mogą składać się z miejsc, zwierząt, czynności, kolorów, emoji, a nawet postaci filmowych. Najlepsze podpowiedzi łączą nastroje, artystów, gatunki i dekady. Listy odtwarzania można udoskonalać za pomocą dodatkowych podpowiedzi.

Oczywiście Spotify posiada środki zapobiegające obraźliwym podpowiedziom, ale w tym momencie nie jest jasne, jakie.

Na razie funkcja jest w fazie beta, więc nie ekscytuj się, że wkrótce dotrze do Ciebie. Mamy nadzieję, że wkrótce więcej rynków otrzyma tę zabawną i przydatną funkcję, ale Spotify nie ujawniło jeszcze harmonogramu jej udostępnienia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | Android Authority | PhoneArena