Kosmiczna latarka, głośnik i butelka z linii Spatio

Jak wyglądałyby przedmioty codziennego użytku do korzystania w przestrzeni kosmicznej? Na nowo wymyślili projekt latarki, głośnika i butelki.

Spatio - kolekcja przedmiotów codziennego użytku: Lumina, Sonus, Aqua
Spatio – kolekcja przedmiotów codziennego użytku: Lumina, Sonus, Aqua

Każdy z nas natknął się na różne pomysły związane z podróżami na Marsa jako sposobu spędzania wolnego czasu. Ponieważ turystyka kosmiczna staje się coraz bardziej realna, a ludzkość zbliża się do ery rutynowych podróży kosmicznych i życia w kosmosie, zapotrzebowanie na produkty dostosowujące się do środowisk o zerowej grawitacji staje się coraz bardziej oczywiste. Wraz z takimi nowszymi obiektami pojawiają się nowe, istotne gałęzie przemysłu, takie jak obiekty kosmiczne codziennego użytku, ponieważ tradycyjne obiekty opracowane z myślą o grawitacji Ziemi mogą stwarzać wyzwania, gdy są używane w wyjątkowych warunkach kosmicznych.

Zobacz też: Brewster to przenośny ekspres do kawy „z przyszłości”

Aby sprostać wyzwaniom kosmosu, projektanci: Subin Kim, Jagyeong Baek i Jaeyeon Lee stworzyli przełomową kolekcję wielofunkcyjnych produktów zaprojektowanych specjalnie z myślą o życiu w przestrzeni kosmicznej o zerowej grawitacji, w tym w statkach kosmicznych, gdzie grawitacja nie istnieje.

W środowiskach o zerowej grawitacji brak określonej góry lub dołu stanowi wyzwanie dla konwencjonalnych produktów zaprojektowanych do działania na jednej powierzchni. Na przykład kubki, latarki i głośniki mogą nie być tak wygodne, gdy ich funkcjonalność jest ograniczona do jednej strony. Innowacyjna kolekcja Spatio wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, wprowadzając produkty o wielofunkcyjnych możliwościach, które zwiększają użyteczność w środowiskach o zerowej grawitacji.

Lumina – latarka

Spatio Lumina - latarka kosmiczna
Spatio Lumina – latarka kosmiczna

Latarka, która zmienia zasady gry w kosmosie! W przeciwieństwie do zwykłych latarek, które świecą tylko w jednym kierunku, Lumina emituje światło na pięć sposobów. Możesz łatwo zmienić kierunek padania światła, obracając centralne pokrętło, dzięki czemu idealnie nadaje się do oświetlania różnych miejsc. Co więcej, Lumina ma inteligentną konstrukcję z akumulatorem zamontowanym z tyłu, dzięki czemu może świecić swoim światłem w dowolnym miejscu.

Spatio Lumina - latarka kosmiczna
Spatio Lumina – latarka kosmiczna

Sonus – głośnik

Głośnik dookólny wygląda jak księżyc i zmienia wrażenia dźwiękowe przy zerowej grawitacji! Wystarczy nacisnąć górną część, a głośnik wyskoczy i stanie się głośniejszy w miarę wydobywania się większej liczby części. Jest wyposażony w poręczny port ładowania USB typu C i otwór do mocowania liny, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w obsłudze, nawet gdy coś lata w powietrzu. Sonus odtwarza muzykę nawet przy zerowej grawitacji i jest idealnym towarzyszem życia w kosmosie.

Spatio Sonus - głośnik
Spatio Sonus – głośnik

Aqua – butelka na wodę

Spatio Aqua - butelka na wodę
Spatio Aqua – butelka na wodę

Spragniony w kosmosie? Aqua Cię ochroni! Ta butelka na wodę jest bohaterem nawodnienia w warunkach o zerowej grawitacji. Dzięki uchwytowi wystającemu w czterech kierunkach możesz wziąć łyk napoju pod dowolnym kątem. Wierzch można łatwo odkręcić i zdjąć, jest szczelny, a mechanizm ssący sprawia, że picie staje się dziecinnie proste. Czerpiąc inspirację z kosmicznych opakowań żywności, Aqua nie tylko wygląda fajnie, ale jest obowiązkowym elementem wyposażenia podróżujących w kosmos, którzy chcą zachować odświeżenie i nawodnienie.

Spatio Aqua - butelka na wodę
Spatio Aqua – butelka na wodę

Projekt tej linii stanowi kolejny przykład jej zaangażowania w innowacje. Czerpiąc inspirację z konwencjonalnych kosmicznych metod pakowania żywności, te przedmioty zostały zaprojektowane tak, aby uzupełniać przyjazną przestrzeni funkcjonalność produktu, zapewniając, że każdy aspekt kolekcji Spatio odpowiada potrzebom życia w stanie nieważkości.

Wizjonerska kolekcja wielofunkcyjnych produktów Spatio rzuca wyzwanie tradycyjnym normom projektowania produktów, zaspokajając w szczególności wymagania życia w przestrzeni o zerowej grawitacji. Wkraczając w przyszłość eksploracji kosmosu i potencjalnej kolonizacji, seria Spatio służy jako świadectwo ludzkiej pomysłowości, zapewniając nie tylko wygodę, ale także wgląd w możliwości adaptacji wymagane do życia poza przyciąganiem grawitacyjnym Ziemi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spatio | Yanko Design