Playlista Spotify Fresh Finds Polska zaowocowała w 2023 roku niemal 1,5 mln muzycznych odkryć

W 2. roku funkcjonowania playlisty z utworami niezależnych polskich artystów Spotify zaprezentowało 469 talentów, a użytkownicy platformy dokonali muzycznych odkryć niemal 1,5 mln razy.

Playlista Spotify Fresh Finds Polska

Programy i playlisty Spotify promujące lokalnych twórców obejmują inicjatywy takie jak RADAR, skupiający się na wschodzących talentach, EQUAL, koncentrujący się zwiększeniu widoczności kobiet-artystek i w końcu Fresh Finds, uruchomiony na początku 2022 roku i promujący niezależnych muzyków na samym początku ich kariery.

W 2023 roku na playliście Fresh Finds pojawiło się łącznie 469 polskich artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, co konsekwentnie przyczyniało się do znacznego zwiększenia ich słuchalności zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jeśli spojrzymy na słuchalność wszystkich 469 twórców, to w pierwszym miesiącu obecności na playliście odnotowali oni wzrost miesięcznej liczby słuchaczy średnio o ponad 870%.

Do grona artystów o wyjątkowym wzroście słuchalności można zaliczyć chociażby Sarę Kordowską, reprezentująca indie i alternatywną część polskiej sceny muzycznej, znaną z singli takich jak Oko czy Juki, która w ciągu pół roku od dołączenia do playlisty Fresh Finds Polska zanotowała imponujący wzrost liczby miesięcznych słuchaczy o blisko 62 800%.

Warto również przybliżyć sukces niezależnego wokalisty i twórcy tekstów Jana Marczewskiego, który w ciągu zaledwie miesiąca od dołączenia do programu odnotował wzrost miesięcznej liczby słuchaczy na Spotify o ponad 1500%, a dodany do playlisty utwór Dotyk osiągnął do tej pory ponad 600 tysięcy odtworzeń na platformie.

Warto też wspomnieć o elektro-popowym duecie Zuta, viralowym raperze Eryku Moczce, zespole Chłodno, hyperpopowej LotcieJulii Przybylskiej, rapowym składzie KEIK.O. czy rockowej cafetraumie – to tylko niektórzy z artystów, którzy pojawili się na playliście Fresh Finds w 2023 roku.

Sprawdź playlistę Fresh Finds Polska i odkryj niezależnych polskich artystów, zanim zrobią to inni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Polska