TikTok może generować utwory AI, ale chyba nie powinien…

Te utwory generowane przez sztuczną inteligencję nie są jeszcze Drake’em AI, ale AI Song pozwala tworzyć użytkownikom TikToka „sztuczne piosenki”.

TikTok AI Song
TikTok AI Song

TikTok wypuścił wiele piosenek, które przez lata stały się wirusowe, ale teraz testuje funkcję, która pozwala większej liczbie osób ćwiczyć umiejętności pisania piosenek… z pomocą sztucznej inteligencji. AI Song generuje utwory na podstawie podpowiedzi tekstowych przy pomocy dużego modelu językowego Bloom. Użytkownicy mogą wpisywać teksty w polu tekstowym podczas tworzenia wpisu. TikTok zaleci następnie AI Song dodanie dźwięków do posta i będzie mógł zmienić gatunek utworu.

Zobacz też: Na playlistach Apple Music lub Spotify można będzie zapisywać utwory z TikToka

Funkcję tę po raz pierwszy zauważono w zeszłym tygodniu, ale AI Song nie wydaje się jeszcze dostępne dla wszystkich, ale niektórzy użytkownicy TikTok zaczęli już z nią eksperymentować.

Dotychczasowe wyniki nie są powalające. Wiele z nich nie jest dostrojonych pomimo dostępności automatycznego dostrajania wokali. Weźmy tę piosenkę od użytkownika TikTok Jonaha Manzano, który stworzył piosenkę, która w jakiś sposób próbowała sprawić, by słowo komedia miało więcej sylab, niż potrzeba. Inna użytkowniczka Kristi Leilani, w pewnym sensie odtworzyła piosenkę Britney Spears, ale znowu z mocno przestrojonym wokalem.

Jednak utwory generowane przez sztuczną inteligencję nie są nowością na TikToku. Niesławna obecnie piosenka AI Drake’a i The Weeknd „Heart on My Sleeve” zyskała popularność na platformie. Bad Bunny skrytykował także ludzi za słuchanie dźwięku podobnego do sztucznej inteligencji opublikowanego na TikToku.

@kristileilani

What is TikTok AI Song? The new experimental feature, powered by the Bloom LLM, lets creators generate unique songs and lyrics for videos and photos. 🎧 #tiktoknews #newfeature #generativeai #aimusic #aimusicvideo #tiktokai #tiktokaisong #bloom #llm #macinelearning #whatisit #testing

♬ I’m an a i – Kristi Leilani

TikTok nie jest jedyną platformą, która opiera się na funkcjach generatywnych sztucznej inteligencji dla swoich użytkowników. YouTube rozpoczął testowanie funkcji tworzenia muzyki, która pozwala użytkownikom tworzyć utwory na podstawie podpowiedzi tekstowych lub nuconej melodii. Dream Track pozwala na 30-sekundowe fragmenty w stylu innych popularnych artystów.

Aby zapewnić większą przejrzystość, TikTok wprowadził inne funkcje, które pomagają identyfikować w aplikacji treści stworzone przez sztuczną inteligencję, i zaktualizował swoje zasady, wymagające od użytkowników bezpośredniego informowania o korzystaniu ze sztucznej inteligencji w swoich treściach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TikTok | The Verge