LG zaprezentuje uroczego robota AI podczas CES 2024

LG przedstawia domowego dwunożnego robota AI, który samodzielnie steruje sprzętem AGD i urządzeniami i bawi się z dziećmi.

Dwunożny inteligentny robo AI firmy AI (CES 2024)
Dwunożny inteligentny robo AI firmy AI (CES 2024)

Podczas targów CES 2024, które odbędą się 9–12 stycznia 2024 roku, firma LG Electronics zaprezentuje dwunożnego, inteligentnego domowego robota AI, który działa jako wszechstronny, niezależny zarządca domu i może samodzielnie kontrolować urządzenia. Dwunożny robot AI dołącza do rodziny wizji LG Zero Labor Home, której celem jest poprawa życia użytkowników poprzez wspomaganie ich codziennych czynności przy użyciu elektroniki oraz misję marki, która będzie realizowana podczas targów CES 2024.

Przeczytaj też: Ten prototyp robota Disneya jest uroczy!

Dwunożny robot LG ze sztuczną inteligencją (AI) może poruszać się po domu, aby wykonywać swoje zadania. Jest wyposażony we wbudowaną kamerę, głośnik i różne czujniki gromadzące w czasie rzeczywistym dane środowiskowe, w tym temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jest także wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy i użytkownika za pośrednictwem platformy Robotics RB5 firmy Qualcomm Technologies. Łącząc te wszystkie funkcje, nic dziwnego, że dwunożny robot AI może poruszać się niezależnie oraz autonomicznie włączać i wyłączać urządzenia.

Dwunożny robot od LG będzie samodzielnie zarządzał urządzeniami w domu – byleby tylko wyłączył żelazko!

Dwunożny robot AI firmy LG Electronics jest także strażnikiem w domu. Dzięki zaawansowanym technologiom AI, które potrafią analizować dane w czasie rzeczywistym, urządzenie inteligentnego domu może patrolować dom, gdy nikogo w nim nie ma, przemieszczać się z jednego pokoju do drugiego i wysyłać powiadomienia na smartfon użytkownika, jeśli znajdzie otwarte okno lub włączone jakiekolwiek światło.

Ponieważ może samodzielnie sterować urządzeniami, użytkownicy nie muszą się martwić o pozostawienie włączonych świateł – dwunożny robot AI może je wyłączyć wraz z innymi nieużywanymi urządzeniami, gdy nikogo nie ma w domu.

LG chce także, aby jego dwunożny robot AI mógł opiekować się zwierzętami w domu, aby jego kamery i czujniki wykrywały nietypowe zachowania, które mogą przydarzyć się futrzanym przyjaciołom, i wysyłały powiadomienia do ich właścicieli.

Kiedy użytkownicy wracają do domu, robot przyjedzie im na powitanie przy drzwiach wejściowych i przeanalizuje ich emocje. Dzięki dużym, okrągłym, elektronicznym oczom, kamerom i czujnikom analizuje emocje swoich właścicieli na podstawie ich głosu i wyrazu twarzy, a także może odtwarzać piosenki, które mogą złagodzić ich nastrój. Następnie dwunożny robot AI może również udostępniać im szczegóły dotyczące transportu, aktualizacje pogody, osobiste harmonogramy lub przypomnienia o przyjmowaniu leków, kiedy tylko tego chcą.

Robot AI firmy od LG może także rozmawiać z użytkownikami

Oprócz możliwości samodzielnego poruszania się po domu, dwunożny robot AI od LG potrafi także rozpoznawać i rozumieć złożone rozmowy, dzięki czemu może także brać udział w konwersacjach.

Inteligentne urządzenie może wchodzić w interakcję z użytkownikami werbalnie, a nawet wyrażać swoje emocje poprzez ruchy wykonywane przez elastyczne stawy nóg lub duże, okrągłe, elektroniczne oczy. Aby to mogło zadziałać, LG wykorzystuje technologię multimodalną, która łączy rozpoznawanie głosu i obrazu z przetwarzaniem języka naturalnego, co pozwala domowemu robotowi AI rozumieć kontekst i intencje oraz aktywnie komunikować się z użytkownikami.

Robot AI od LG i dziecko

Dzięki agentowi AI inteligentnego domu i funkcjom aktywnego huba smart home firma LG chce uwolnić użytkowników od dużej ilości prac domowych. „Nasz przełomowy agent inteligentnej sztucznej inteligencji w domu łączy najnowocześniejszą mobilność autonomiczną i technologie sztucznej inteligencji z zaawansowanymi możliwościami i usługami komunikacyjnymi, aby pomóc klientom uwolnić się od obowiązków domowych” – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes firmy LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Odwiedzający targi CES 2024 od 9 do 12 stycznia 2024 roku będą mogli zobaczyć wszystkie najnowsze rozwiązania LG w ramach smart living, w tym dwunożnego robota AI na stoisku firmowym w Las Vegas Convention Center.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LG