Robot-zwierzak Loona wygląda jakby był z filmu Disneya

Najnowszy robot Loona, jest dość zaawansowanym botem z mnóstwem sztuczek w rękawie i osobowością prosto z filmu Disneya.

PetBot Loona

Roboty-zwierzęta od dziesięcioleci są podstawą science-fiction, a w ostatnich latach widzieliśmy, jak ich nadmiar w końcu trafia na rynek, z różnym powodzeniem. Loona to czterokołowy robot o wysokości 6,8 cala (172 mm) z 2,4-calowym ekranem LCD na głowie. Ten ekran wyświetla parę bardzo kreskówkowych oczu zaprojektowanych tak, aby naprawdę sprzedać iluzję, że ta rzecz żyje, wyrażając radość, złość, smutek, ciekawość i szereg innych emocji. W tym sensie wygląda podejrzanie podobnie do robota Anki Vector, który najwyraźniej został zaprojektowany przez byłych animatorów Pixara.

Ale nie tylko oczy Loony są jeszcze bardziej szczegółowe, ale mają na czubku głowy parę świecących, przypominających uszy anten, które dodają efektu, unosząc się ze szczęścia lub opadając z rozczarowania. W przeciwieństwie do pudełkowatego ciała Vectora, Loona ma bardziej smukłą formę, prawie przypominającą szyję, i koła, które można podnosić niezależnie jak ramiona.

Efektem końcowym jest mały, dzielny robot, który potrafi robić całkiem podobne do zwierzaków rzeczy. Loona najwyraźniej może swobodnie wędrować po twoim domu, reagować na głaskanie, przychodzić na wezwanie, przynosić piłkę, gonić za wskaźnikiem laserowym, robić sztuczki, witać cię w domu, podążać za tobą, badać otoczenie, kichać, tańczyć, ścigać się i bawić.

Aby to wszystko zrobić, Loona jest wyposażona w zestaw technologii, w tym mikrofony do poleceń głosowych i kamery do rozpoznawania twarzy i ludzi, poruszania się po obiektach, śledzenia ruchu i unikania spadania z krawędzi.

Jak każdy dobry robot, można go również zaprogramować za pomocą aplikacji, która została zaprojektowana tak, aby była wystarczająco prosta, aby nauczyć użytkowników, a zwłaszcza dzieci, podstaw kodowania, jednocześnie dodając nowe funkcje do swojego zwierzaka. Przyszłe aktualizacje najwyraźniej pozwolą użytkownikom edytować działania, wyrażenia i interakcje Loony, a także połączyć robota z Home Assistant, aby sterować innymi urządzeniami.

Specyfikacja i budowa petbota Loona
Specyfikacja i budowa petbota Loona

Twórca Loony – KEYi Tech, obecnie finansuje projekt za pośrednictwem Kickstartera, gdzie zebrał już znacznie ponad 1,7 miliona USD z pierwotnego celu 20.000 USD. Zastawy early birds zaczynają się od 299 USD, co jest 150 USD mniej od ostatecznej ceny detalicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wysyłka powinna rozpocząć się w lutym 2023 roku. Wspierający mogą zapłacić dodatkowo, aby otrzymać je na czas przed Bożym Narodzeniem.

Poznaj Loonę – Najbardziej Inteligentnego Petbota:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | New Atlas