Nothing przenosi iMessage na telefon z Androidem

Aplikacja Nothing Chats umożliwi właścicielom telefonu Phone (2) wysyłanie wiadomości iMessages na iPhone’y – po raz pierwszy producent smartfona z Androida zintegrował coś takiego z urządzeniem.

Nothing dodaje obsługę iMessage na telefonach Nothing Phone (2) - Carl Pei: „Sorry Tim”
Nothing dodaje obsługę iMessage na telefonach Nothing Phone (2) – Carl Pei: „Sorry Tim”

Właściciele smartfonów Nothing Phone (2) otrzymują teraz niebieskie bąbelki. Firma poinformowała, że dodała obsługę iMessage do swojego najnowszego telefonu za pośrednictwem nowej aplikacji „Nothing Chats” obsługiwanej przez platformę komunikacyjną Sunbird. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników w Ameryce Północnej, UE i innych krajach europejskich od piątku 17 listopada 2023 roku.

Na jej stronie Nothing czytamy, że firma zrobiła to, ponieważ „usługi przesyłania wiadomości dzielą użytkowników telefonów” i chce „przełamać te bariery”. Ale zrobienie tego tutaj wymaga zaufania do Sunbirda. W pytaniach i odpowiedziach znajduje się informacja, że architektura Sunbirda „zapewnia system dostarczania wiadomości od jednego użytkownika do drugiego bez konieczności przechowywania jej na jakimkolwiek etapie podróży” oraz że wiadomości nie są przechowywane na serwerach tej firmy.

Marques Brownlee także zapowiedział Nothing Chats. Potwierdził w Nothing, że podobnie jak inne usługi mostu iMessage-Android działały wcześniej: „…to dosłownie logowanie się na jakimś Macu Mini gdzieś w farmie serwerów i że Mac Mini zajmie się następnie całym routingiem aby to zrealizować.”

Szefowa działu PR Nothing w USA Jane Nho, napisała serwisowi The Verge w e-mailu, że Sunbird przechowuje dane uwierzytelniające użytkownika iCloud jako token „w zaszyfrowanej bazie danych” i powiązany z jednym ze swoich komputerów Mac Mini w USA lub Europie, w zależności od lokalizacji użytkownika, które następnie działają jako przekaźnik dla wiadomości iMessages wysyłanych za pośrednictwem aplikacji. Dodała, że po dwóch tygodniach braku aktywności Sunbird usuwa informacje o koncie.

Ale ta integracja oznacza, że nadal dajesz im dostęp do swojego konta iCloud, aby to zadziałało, a jak wszyscy nauczyliśmy się przez lata, firmy nie zawsze robią to, co obiecują. Warto zapoznać się z polityką prywatności Sunbirda i podejść do niej bardzo sceptycznie.

The Washington Post wypróbował tę funkcję i pisze, że Nothing Chats działają, ale przegapisz niektóre z bardziej wyszukanych funkcji iMessage, takich jak możliwość edytowania wiadomości i reakcje Tapback — to jeszcze nie działa w pełni. Washington Post stwierdził, że w testach czasami trzeba było wysyłać wiadomości wiele razy, aby mogły zostać przesłane do wiadomości grupowych.

Zauważono również, że grupowe wiadomości iMessage nie działają, jeśli ktoś w wątku nie korzysta z iMessage, czego można się było spodziewać. Nho potwierdził jednak, że aplikacja Nothing Chats obsługuje wiadomości SMS, więc grupowe wysyłanie wiadomości SMS powinno nadal działać.

Nothing dodaje obsługę iMessage na telefonach Nothing Phone (2)
Nothing dodaje obsługę iMessage na telefonach Nothing Phone (2)

Nothing zapewnia, że użytkownicy po drugiej stronie będą widzieć, kiedy piszesz, tak jak w natywnym iMessage, i możesz udostępniać nieskompresowane multimedia. (The Post stwierdził, że udostępnianie zdjęć w pełnej jakości „ogólnie nie stanowi problemu”). Potwierdzenia przeczytania i reakcje na wiadomości są planowane na przyszłości.

Zwykle, aby uzyskać dostęp do Sunbirda, trzeba wpisać się na listę oczekujących, ale w „The Post” napisano, że dyrektor generalny Sunbird, Danny Mizrahi, powiedział, że „w ciągu najbliższych kilku miesięcy jedynym sposobem na zdobycie dostępu do Sunbirda będzie posiadanie telefonu Nothing Phone (2)”. Beeper, kolejna usługa zapewniająca dostęp do iMessage na urządzeniach z Androidem i Windowsem, również ma sześciocyfrową listę oczekujących.

Godne uwagi jest również to, że Nothing zadebiutuje z tą funkcją dopiero w piątek, co może dać Apple czas na powstrzymanie jej za pomocą gróźb prawnych lub środków technicznych. W „The Post” zacytowano Carla Pei, dyrektora generalnego Nothing, który stwierdził, że aplikacja „nie zmieni świata”, ale jego zdaniem „zainicjuje rozmowę”. UE bada obecnie, czy iMessage należy uznać za „podstawową usługę platformy Apple”.

Wkrótce dowiemy się, czy „Sorry Tim” czy „Sorry Carl”?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: