Tak! Wiadomości iMessage dostępne w Phone Link pod Windowsem!

Wiadomości iMessage z iPhone’a są już dostępne pod systemem Windows za pośrednictwem Microsoft Phone Link dla systemu iOS.

Phone Link dla iPhone'a (Windows 11)
Phone Link dla iPhone’a (Windows 11)

Szybko, niech ktoś sprawdzi, czy piekło nie zamarzło. Użytkownicy systemu Windows mogą teraz wysyłać i odbierać wiadomości oraz połączenia za pośrednictwem iPhone’a. Ta nowa funkcja — o której wielu myślało, że nigdy nie trafi na Widnowsa — teraz jest dostępna dzięki oprogramowaniu Phone Link firmy Microsoft dla systemu iOS, z którego można już korzystać. Jest to najnowsza wersja oprogramowania firmy Microsoft, która ułatwia użytkownikom systemu Windows w integracji z iPhone’em.

Przeczytaj też: Aplikacja „Phone Link”umożliwia teraz korzystanie z iMessage pod Windowsem

Nigdy nie spodziewaliśmy się, że zobaczymy Microsoft Phone Link dla iOS-a. Apple od lat zapewnia łatwą integrację Maca i iPhone’a. Dlatego możliwe jest wysyłanie SMS-ów z komputera Mac lub wykonywanie połączeń telefonicznych. Microsoft nie produkuje smartfonów (już nie), ale od lat tworzy oprogramowanie umożliwiające współpracę systemów Windows i Android.

Microsoft w ostatnich miesiącach zaczął wprowadzać narzędzia, które pozwalają komputerom PC z systemem Windows współpracować również z iPhone’ami. Najświeższym przykładem jest nowe wydanie oprogramowania Phone Link.

„Phone Link dla iOS-a będzie oferować podstawową obsługę dla połączeń, wiadomości i dostępu do kontaktów”, informuje Microsoft we wpisie na swoim blogu. Jeśli brzmi to znajomo, funkcja ta była testowana przez niejawnych testerów systemu Windows już od miesięcy.

„Mamy nadzieję, że nasi klienci korzystający z systemu Windows 11 nigdy nie będą musieli się martwić, że przegapią ważną rozmowę telefoniczną lub wiadomość tekstową, gdy skupią się na pracy pod Windowsem” — kontynuuje Microsoft. „Będziesz otrzymywać powiadomienia na komputerze z systemem Windows i będziesz mógł wybrać akcję do wykonania”

Urządzenie z systemem Windows nie nawiązuje bezpośredniego połączenia z żadnymi usługami internetowymi firmy Apple. Zamiast tego komputer i telefon będą komunikować się przez Bluetooth, a iPhone będzie działał jako przekaźnik.

Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba zainstalować Phone Link dla iOS-a, który zaczął być wdrażany w środę 26 kwietnia 2023 roku. Bezpłatne oprogramowanie ma być dostępne dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11 do połowy maja. Dla porównania, Phone Link dla Androida jest dostępny od lat.

Jak wspomniano, jest to tylko najnowszy ruch firmy z Redmond, aby ułatwić użytkownikom systemu Windows posiadanie iPhone’a. Zdjęcia w iCloud firmy Apple zostały już zintegrowane z aplikacją Zdjęcia systemu Windows 11. A Microsoft stworzył także aplikacje Apple Music i Apple TV dla swojego systemu operacyjnego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft Experience Blog