Na AARO Pentagon udostępnił odtajnione filmy z UFO

„The truth is out there” – przynajmniej na odtajnionych filmach z UFO, opublikowanych na stronie internetowej AARO Pentagonu.

AARO — All-domain Anomaly Resolution Office (logo)

Dzięki nowej stronie internetowej biura Pentagonu ds. UFO nie trzeba będzie skrupulatnie przeglądać archiwów wycieków „New York Timesa”, aby obejrzeć wszystkie odtajnione filmy wojskowe przedstawiające to, co rząd obecnie nazywa „niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi” (UAP, z ang. Unidentified Aerial Phenomena). W zeszłym tygodniu Departament Obrony ogłosił uruchomienie strony głównej Ogólnodomenowego Biura Rozwiązywania Anomalii (AARO — All-domain Anomaly Resolution Office), która nie tylko zawiera wszystkie osiem odtajnionych filmów UAP Pentagonu, ale także zapewnia pracownikom rządowym i wojskowym możliwość zgłaszania własnych przypadków z dziwnymi obiektami na niebie.

„Na tej stronie internetowej będą znajdować się informacje, w tym zdjęcia i filmy, dotyczące rozwiązanych spraw związanych z UAP po ich odtajnieniu i zatwierdzeniu do publicznego udostępnienia” – czytamy w komunikacie prasowym Departamentu Obrony.

Oczywiście podane informacje są tak skąpe, jak można by się spodziewać po witrynie z adresem .mil. W jednym szczególnie niepokojącym filmie, nakręconym przez pilota Marynarki Wojennej w 2021 roku i odtajnionym w 2022 roku, dziwny kulisty obiekt przelatuje obok kamery z pozornie niemożliwą prędkością – a opis na stronie AARO brzmi jedynie, że „pokazuje typową prędkość przy której samolot wojskowy może zbliżyć się do nieznanego obiektu.”

Oprócz tego, że ośrodek AARO pełni rolę centrum wideo i informacji, jego funkcja jako miejsca, w którym pracownicy rządowi mogą zgłaszać Pentagonowi własne obserwacje, prawdopodobnie pomoże uprościć proces raportowania UAP, który wcześniej wymagał oficjalnej dokumentacji na wielu etapach w górę struktury dowodzenia i w zasadzie wydawało się, że to droga przez mękę.

Oczywiście jest jedno zastrzeżenie tak ogromne, że prawie niewidoczne: wszystkie dane wywiadowcze i dokumentacja UAP Pentagonu pochodzą od pracowników wojskowych lub rządowych, co oznacza, że ktokolwiek, kto miał wiarygodne obserwacje poza rządem, nie podlega obecnie kompetencjom AARO.

Zdjęcie UAP ze strony AARO
Zdjęcie UAP ze strony AARO

„Dzisiaj te same UAP są nadal widywane; wciąż nie wiemy, czym są, a nasz rząd nie ma pojęcia o skali problemu” – napisał tego lata w Newsweeku były pilot marynarki wojennej i sygnalista UFO w Kongresie Ryan Graves. „Dzieje się tak, ponieważ piloci, zarówno komercyjni, jak i wojskowi, mają kontakt z UAP, a większość tych przypadków nie jest zgłaszana”.

Jeśli liczysz na dowód istnienia kosmitów na stronie internetowej prowadzonej przez wojsko, nie masz szczęścia – niemniej jednak te filmy i informacje, które według Pentagonu wkrótce opublikuje na temat historycznych obserwacji UFO/UAP, są rzeczywiście intrygujące.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: U.S. Department of Defense | The Byte – Futurism