Pierwszy zwiastun filmu „Wonka” jest słodki!

Dopiero teraz możemy zobaczyć, jak Timothée Chalamet radzi sobie w nowej wersji musicalu „Wonka”, który wejdzie do kin w grudniu.

Timothée Chalamet jako Wonka (2023)
Timothée Chalamet jako Wonka | fot. Warner Bros. (2023)

To będzie dobry rok dla fanów Timothée Chalameta. Niedługo po tym, jak ponownie wcieli się w rolę Paula Atreidesa w drugiej cześć Diuny (Dune: Part Two), zobaczymy go w czymś zupełnie innym: wystąpi jako Willy Wonka w prequelu Charlie i fabryka czekolady (Charlie and the Chocolate Factory). Nowy film nosi tytuł po prostu Wonka, a teraz w nowym zwiastunie po raz pierwszy możemy zobaczyć, w jakim klimacie utrzymany jest nowy musical fantasy. Chalamet jako Wonka chce zostać mistrzem czekolady, jednocześnie radząc sobie z trydnościami, takimi jak kartel czekoladowy i grzywny za marzenia.

Chalamet to ciekawy wybór do tej roli, która jest ściśle związana z Gene’em Wilderem, który grał Wonkę w oryginalnej adaptacji filmowej z 1971 roku i zmarł w 2016 roku. Tim Burton również próbował swoich sił w adaptacji powieści w 2005 roku, z Johnnym Deppem w rola Wonki.

Nowy prequel został wyreżyserowany przez Paula Kinga, najlepiej znanego z pisania i reżyserowania obu filmów o Paddingtonie, i wygląda na to, że będzie bardziej zbliżony do oryginalnego filmu.

Nie chciałem wymyślać tych rzeczy na nowo, ponieważ wydawało mi się, że film z 1971 roku wymyślił ten niesamowicie trwały, kultowy obraz. Chciałem, aby ten film był jak element towarzyszący temu filmowi. Jeśli wyobrazisz sobie tych ludzi na tamtym świecie 25 lat wcześniej, to właśnie był mój początkowy proces. W końcu wyrośnie na tę osobę i tę fabrykę.

— powiedział King o projekcie wizualnym Wonki w wywiadzie dla Entertainment Weekly

W rolach Oompa Loompa występują także Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Mathew Baynton, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Jim Carter, Olivia Colman i Hugh Grant. Film trafi do kin 15 grudnia 2023 roku.

To także nie jedyna adaptacja Roalda Dahla, która jest w toku, ponieważ Netflix wcześniej nabył prawa do nowej wersji Matyldy. W przygotowaniu jest także seria Charlie and the Chocolate Factory autorstwa Taiki Waititi i Phila Johnstona.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. | The Verge