„Wonka” doczekał się pierwszego rozszerzonego zwiastuna

Warner Bros przedstawił rozszerzony zwiastun filmu „Wonka” z Hugh Grantem jako Oompa Loompa.

Timothée Chalamet jako Wonka
Timothée Chalamet jako Wonka | fot. Timothée Chalamet/Twitter

Po debiucie pierwszego materiału filmowego Wonka Paula Kinga na CinemaCon w zeszłym roku, Warner Bros pokazał na tegorocznym CinemaCon 2023 rozszerzony zwiastun filmu, który będzie miał premierę na Boże Narodzenie 2023 roku. W historii początków występuje Timothée Chalamet jako tytułowy cukiernik, który ląduje w środkowoeuropejskim mieście (zdjęcie kręcono w Londynie) po podróży po świecie, doskonaląc swoje rzemiosło. „Jestem kimś w rodzaju magika, wynalazcy i twórcy czekolady” — mówi.

Zobacz tez: Timothée Chalamet czuje się wykluczony z Apple TV+

Jego celem jest otwarcie sklepu z czekoladą. Ale Willy Wonka wkrótce dowiaduje się, że musi walczyć z dość złowrogimi postaciami. Powiedziano mu: „Wiele osób przybyło tutaj, aby sprzedawać czekoladę i zostało zmiażdżonych przez czekoladowy kartel”.

Ten Wonka, jak Chalamet powiedział publiczności CinemaCon w Las Vegas, „jest pełen radości i optymizmu”. W zwiastunie jest niezrażony i mówi: „Zapamiętaj moje słowa, to będzie największy sklep z czekoladą, jaki świat kiedykolwiek widział”. Podczas zabawnej interakcji Wonka spotyka Oompę Loompę, granego przez Hugh Granta.

Dodatkowi członkowie obsady to Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Olivia Colman i Jim Carter.

Paul King wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał wraz ze współautorem scenariusza filmu Paddington 2 – Simonem Farnabym (z wcześniejszymi scenarzystami, w tym Simonem Richiem, Simonem Stephensonem, Jeffem Nathansonem i Stevenem Levensonem). Producent franczyzowy Harry’ego Pottera, David Heyman odpowiada za produkcję. Michael Siegel i Rosie Alison są producentami wykonawczymi. W skład zespołu wchodzą: DP Chung Hoon Chung, nominowany do Oscara scenograf Nathan Crowley (Tenet, Dunkierka), montażysta Mark Everson (filmy o Paddingtonie) oraz nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Lindy Hemming (filmy o Paddingtonie).

To już trzeci raz, kiedy WB podjęło się nakręcenia historii o Willy Wonce, a poprzednie wersje były adaptacjami klasycznej powieści Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. W pierwszym filmie z 1971 roku, Wonke zagrał Gene Wilder , a w drugim w 2005 roku w tę role wcielił się Johnny Depp.

Wonka trafi do kin już 15 grudnia 2023 roku w USA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Deadline