„Wrooklyn Zoo” – nowa produkcja Krzysztofa Skoniecznego

Reżyser „Ślepnąc od świateł” Krzysztof Skonieczny tworzy nowoczesną historię „Romea i Julii” pod tytułem „Wrooklyn Zoo”.

Wrooklyn Zoo (Krzysztof Skonieczny)

Nowa produkcja Skoniecznego zatytułowana Wrooklyn Zoo to współczesna wersja klasycznego Romea i Julii Williama Szekspira, w której Romeo, utalentowany deskorolkarz, zostaje urzeczony Julią, romską dziewczyną, która chce wyzwolić się ze swojego środowiska. Ich miłość staje się potężną siłą, która przekracza bariery kulturowe i społeczne, prowadząc ich w podróż samopoznania i nabierania życiowej siły.

Skonieczny jest znany z docenionego przez krytyków serialu dramatycznego pt. Ślepnąc od świateł (Blinded by the Lights), który pojawił się na HBO w 2018 roku, stając się trzecim najczęściej oglądanym serialem tej platformy w europejskim regionie. Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku — co było wówczas rzadkością w przypadku europejskich produkcji HBO.

W obsadzie filmu Wrooklyn Zoo znaleźli się uznani polscy aktorzy, romscy performerzy i zawodowi deskorolkarze.

Producentami filmu są Olga Bibik i Krzysztof Skonieczny z głębokiOFF oraz Alicja Grawon-Jaksik jako producent stowarzyszony. Ara Keshishian i Petr Jakl z ZQ Entertainment produkują i współfinansują produkcję. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, w koprodukcji z CANAL+, Juice i Dolnośląskim Funduszem Filmowym.

CAA Media Finance będzie reprezentować prawa do dystrybucji filmu w Ameryce Północnej, podczas gdy FilmNation Entertainment zajmie się sprzedażą międzynarodową.

Główne zdjęcia rozpoczynają się w czerwcu 2023 roku w Polsce, po czym następuje krótka sesja w Los Angeles.

Główne zdjęcia zostaną uzupełnione „strzelaniną partyzancką”, która uchwyci określone sceny i ujęcia, które wymagają „wyjątkowego i spontanicznego podejścia”, aby wzmocnić narrację wizualną i dodać element autentyczności całej produkcji.

Skonieczny jest reprezentowany przez Jerome’a Duboza i CAA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Variety